„Kroužek kluků a holek ve Skuhrově se věnuje především papírovému modelářství a nyní prezentuje výsledky práce za první rok,“ uvedl učitel Miloš Černý. Výstava byla po dobu prázdnin otevřena sedm dní v týdnu a navštívili ji nejen místní občané, ale i turisté a zájemci o modelařinu. „Podívat se přišli i tatínkové, kteří zavzpomínali na své mládí a svým synům ukazovali to, co možná ještě najdou doma někdě na půdě,“ uvedla Jaroslava Kaplanová z Informačního centra Skuhrov. Prohlíželi si modely zvířátek, vojáků, letadel, hlavolamů nebo aut. „Do pamětní knihy se zapsala i skupinka učitelů ze severní Moravy. Tito učitelé dali výstavě podtext: Kdo si hraje, nezlobí,“ dodala Jaroslava Kaplanová.

Vzhledem k tomu, že do Skuhrova zavítali i zástupci Svazu tělesně postižených v Rychnově, nabídli modelářům svoji klubovnu k pokračování výstavy, na jejiž druhou vernisáž zavítala i senátorka Václava Domšová.

 

 

 

„Malé flétnistky zahrály, děti „ připily šampaňským“ na zdar výstavy. Vždyť se jednalo o začátek, podobná akce se ve Skuhrově ještě nikdy nekonala. Všichni očekávali sdychtivostí sjakou odezvou se u návštěvníků výstava setká,“ dodala Jaroslava Kaplanová.

Dne 24. září se opět vernisáží otevřela výstava prací skuhrovských dětí. Podívat se přišla redaktorka zrozhlasu, zástupce tisku, místní televize a senátorka Václava Domšová. „To je jen část znávštěvníků, kteří poctili svojí přítomností výstavu,“ komentovala akci Kaplanová. Již první den, po skončení vernisáže přišla skupina chlapců zRychnova. Další dny přicházeli malí i velcí žáci ze škol. Přišla i paní učitelka smalými svěřenci ze Synkova. A tak se stalo, že klubovna organizace spatřila tolik návštěvníků jako nikdy vminulosti. Všichni i zde vyslovovali obdiv dětem a uznání záslužné práce pana učitele.