Zatímco syn Jan v těchto dnech opět vybojoval titul mistra republiky u lodí poháněných motorem a sestra Zdeňka získala ocenění v kategorii menších modelů, jejich rodiče na úspěch zatím čekají.

„K této zálibě mě dostal syn, kterému modely lodí poháněné elektromotorem učarovaly již dávno. Letos si užíval šťastnou sezonu a po třech letech se znovu vrátil na pomyslný trůn v kategorii Standard – komutátorové motory,“ komentoval úspěch syna Zdeněk Sršeň, manažer a hlavně prý sponzor vamberského Bzuk teamu. Jak doplnil, syn Honza (na fotografii vpravo), který studuje v Brně na ČVUT obor elektro, vyhrál tři mistrovské závody z pěti a k tomu přidal ještě vítězství ve veřejných soutěžích na Moravě i v Čechách a také na Evropském poháru v Polsku.

„Jezdí s lodí vlastní konstrukce, laminovanou z uhlíku, kevlaru a skelných vláken. Stejnou loď měl již na loňském mistrovství světa v Německu, ale tam bohužel stávkoval nový vysílací modul jeho vysílačky,“ zavzpomínal Jan Sršeň na smůlu v soutěži.

Jan Sršeň – Mistr ČR

Rychlostní modely lodí poháněné elektromotorem učarovaly Honzovi již dávno. Letos si užíval šťastnou sezónu a po třech letech se znovu vrátil na pomyslný trůn vkategorii Standard – komutátorové motory. Tři mistrovské závody zpěti vyhrál, ktomu přidal ještě vítězství ve veřejných soutěžích na Moravě i vČechách a také na Evropském poháru vPolsku. Jezdí slodí vlastní konstrukce laminované zuhlíku, kevlaru a skelných vláken. Stejnou loď měl již na loňském Mistrovství světa v Německu, ale tam bohužel stávkoval nový vysílací modul jeho vysílačky. Škoda, že oprava závady proběhla až po skončení světového setkání. Honza se už těší na příští sezónu i na další mezinárodní klání. Jezdí za vamberský Bzuk team a nutno dodat, že se teamu docela daří i vdalších obsazovaných disciplínách jako jsou lodě se střídavým motorem, tzv. Expert i stále populárnější Eco 400, tzv. Blechy.