Ministr kultury totiž zamítl rozklad, který koncem února letošního roku podal majitel objektu – Generali pojišťovna proti v pořadí již druhém rozhodnutí o tom, že se budova stane chráněnou.

„Ministr tak rozhodl na základě doporučení rozkladové komise, vila je tedy v současné době kulturní památkou,“ potvrdil Jan Cieslar, mluvčí ministerstva.

„Momentálně zvažujeme další kroky proti verdiktu ministerstva kultury. O následném postupu ještě nebylo rozhodnuto,“ uvedl mluvčí pojišťovny Jiří Cívka. Pojišťovna se nechce vyjádřit ani ke svým dalším plánům s nemovitostí. Podle mluvčího se další postupy zvažují a definitvní ortel ještě nepadl.

V minulosti se vedení peněžního ústavu rozhodlo upustit od demolice stoleté vily a plánovalo historický objekt obestavět novým zákaznickým centrem.

Pojišťovna se snaží bojovat proti statutu památky jejich objektu už léta. Poprvé ministerstvo v tomto směru rozhodlo už v roce 2007. Generali se proti němu postavila, případ putoval i k soudu, který kvůli procesním chybám rozhodnutí zrušil. Ministerstvo však vilu za památku prohlásilo znovu.