Parní lokomotiva přijede nejen s nabídkou atmosféry dávných časů.

 

Parní lokomotiva z roku 1937 nabídne kromě atmosféry starých časů také předvánoční program pro děti.

Akci pořádá Železniční muzeum Výtopna Jaroměř. ,,Chtěli jsme spojit krásu staré techniky s českými tradicemi,“ uvedl jednatel muzea Jiří Mužík.
Na děti bude ve vlaku čekat Mikuláš i se svým obyklým doprovodem – čerty a anděly. ,,Pro větší pohodlí cestujících bude k dispozici i jídelní vůz,“ dodal Mužík.

Expres několikrát objede trasu z Jaroměře do Týniště nad Orlicí přes Hradec Králové. Přesný jízdní řád je pro zájemce připraven na internetových stránkách www.spolecnost–zeleznicni.cz, stejně jako rezervace jízdenek.

Netradiční vlaková souprava poctí svou přítomností i další trasy. V sobotu 1. prosince vyrazí z Jaroměře do Hronova.

O týden později, v sobotu 7. prosince bude Mikuláš cestovat z Jaroměře do Jilemnice a v neděli 8. prosince z Martinic v Krkonoších do Rokytnice v Orlických horách.

Železniční muzeum Výtopna Jaroměř připomíná časy, kdy dráze vládla pára. K vidění je zde osm parních lokomotiv, z nichž nejstarší pochází z roku 1873. Muzeum vystavuje i nákladní a osobní vozy a další tematicky zaměřené exponáty.

Kromě Mikulášského expresu pořádá muzeum i další nostalgické jízdy, například parním vlakem na festival Jičín – město pohádky.

LUCIE KUDLÁČKOVÁ