Krátce po jedné hodině odpolední tam začíná první ročník festivalu Absolute Dose Of Metal, který příznivcům tvrdších tónů nabídne porci z široké palety metalových stylů a zároveň, tak aby dostál svému názvu, postaví vedle sebe zkušené party i ty, kteří od nich metalové dědictví jednou můžou převzít.

Jako první nastoupí kapela Ramayana, kdo jiný by měl otevřít brány festivalu, než domácí kapela. Členové kapely se už sice dokázali rozesít po hodně širokém okolí, ale stále ještě uvádějí jako svoje domácí působiště Hradec Králové. Hned po nich na pódium přijdou hronovští Tortharry, kteří slaví dvacetiletku na scéně a můžou se pochlubit nejen předskakováním před legendární deathmetalovou ikonou Death, ale i jihoamerickým výletem po boku Belphegor a Gorgoroth, vloni vydali sedmé studiové album „Beneath“. Další v řadě bude Rimortis, nejrychlejší položka letošního výravského festivalu a jedna z koncertně nejvytíženějších domácích kapel.

Aby ve Výravě nechyběla černočerná tma, o to se postarají kultovní blackoví veteráni Root, následují italští Elvenking.
Domácí legenda Arakain aktuálně vydala svoje novinkové album Homo Sapiens..? a vyrazila na svoje turné. Také se zastaví ve Výravě. Přítomným dále zahrají Serenity z Rakouska, pardubicko-brněnská parta Sebastien, která vloni natočila své debutové album „Tears Of White Roses“. Tenhle odvážný projekt, který sklízel ovace po celém světě, na kterém se u mikrofonu představili Amanda Somerville, Fabio Lione, Mike Di Meo, Apollo Papathanasio, Doogie White, na kytaru řádil Tore Moren a celý tenhle ansámbl, měl pod palcem Roland Grapow, konečně Sebastien vyrazí představit i naživo. Jestli se z vyjmenovaných osobností ukáže někdo i ve Výravě? Slibovat nic nebudeme, ale nic není nemožné…

Do Výravy dovezou metalové nadšence autobusy z Hradce Králové, také parkování u areálu je bez poplatku.
V areálu je možné na vyhrazeném místě stanovat také zadarmo.