Ale to byste se divili!

Třeba takoví pejsci…

O tom by vám mohly vyprávět děti ze Základní školy Opočenská v Dobrušce, které navštívily dvě členky neziskové organizace AURA CANIS, paní Lucie Novotná a paní Alena Malá. Přijely se svými čtyřnohými spolupracovníky – Ájou (kříženec borderkolie a foxteriéra), Gemou (bernský salašnický pes), Míčkem (bernský salašnický pes), Majdou (králičí jezevčík) a Bubajdou (králičí jezevčík) a rozdávali radost a potěšení.

Program byl realizován a finančně podpořen z grantu primární prevence, jež naše škola získala, a zúčastnili se ho žáci ze speciálních tříd. Úvodem se žáci se zvířátky seznámili a následně byli rozděleni do dvou skupin, ve kterých se jim vždy věnovala jedna paní terapeutka se svými pejsky.

Na vlastní oči jsme se mohli přesvědčit, jakou neocenitelnou službu zvířátka dětem poskytují. Tuto službu odborně nazýváme canisterapie a má velmi široké uplatnění v celé řadě oblastí, které pečují o lidské zdraví. Jsou důležité při navazování vztahů, při práci s mentálně, tělesně, smyslově či emocionálně postiženými.
Ocenili jsme připravenost a organizovanost programu terapeutek.

Vše měly perfektně připravené, děti si mohly všechno osobně vyzkoušet, např. výrobu vodítka z plastových céček, schovávání a hledání pamlsků, přiřazování obrázků atd. Ještě než pejsci odešli, měly děti možnost jim učesat srst a poslechnout si jejich srdíčko.
Na pejsky se všechny děti těšily, ale návštěva předčila jejich očekávání.

Děkujeme a doufáme, že se zase brzy setkáme.

ZŠ, Opočenská Dobruška