Představení bude zahájeno již dnes. Pro tyto účely byl speciálně upraven Malý sál v prvním poschodí, který doposud sloužil spíše přednáškám a hudebním produkcím.

Město Rychnov nad Kněžnou zareagovalo na avizovanou změnu technologie promítání a změny filmové suroviny včas a poskytlo dotaci na zakoupení dataprojektoru. Jeho kvality byly vyzkoušeny účastníky Rychnovské osmičky a Filmového smíchu. Dataprojektor bude umístěn ve speciální místnosti, která navazuje na Malý sál, ten byl vybaven promítací stěnou, zatemňovacím systémem, ozvučením a nezbytnými pohodlnými židlemi a stolky. Našim záměrem bylo vytvořit prostředí k vychutnání filmů, ale také dobré kávy, sklenky vína či malého občerstvení.

Start nového „kina“ zahájí lákavý titul Můj otec George Voskovec režisérky Libuše Rudínské. Tento dokumentární film přibližuje osobní život a uměleckou kariéru Jiřího Voskovce od jeho příchodu do USA v roce 1950.

Také další film, který se připravuje na prosinec, Jan Pavel II. - Hledal jsem Vás, je skutečnou filmovou lahůdkou. Jde o nejnákladnější polský dokument věnovaný osobnosti, kterou znali a zbožňovali lidé na celém světě.