Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lahůdkou festivalu bylo divadlo v bytě

Hradec Králové - /PROGRAMY/ V Hradci Králové ve čtvtek pokračuje už pátým dnem program XV. ročníku mezinárodní přehlídky Divadlo evropských regionů.

25.6.2009
SDÍLEJ:

Divadlo evropských regionů: Lahůdkou festivalu bylo bytové divadlo, které se odehrávalo přímo v bytě s pár diváky.Foto: DENÍK/Jan Jelínek

Jednou z lahůdek středečního festivalového programu bylo premiérové představení bytového divadla, které navazuje na tradice českého disentu sedmdesátých a osmdesátých let.

Návštěvníci reálného bytu v Klicperově ulici, číslo popisné 141, byli svědky komorního představení umělecké skupiny Depresivní děti touží po penězích, která se ujala textu rakouského dramatika Thomase Bernharda. A nejen to: herci bytového divadla své diváky zdvořile vyzvedli před domem, pobavili se s nimi, zatančili si, povečeřeli… „a možná všichni nakonec propadnou společné depresi,“ slibovali umělci.

Více o tomto představení čtěte zde:
Na festivalovou scénu přichází bytové divadlo

Divadlo evropských regionů - PROGRAM pondělí 22. června:

PROGRAM úterý 23. června:

PROGRAM středa 24. června:

DOPROVODNÝ PROGRAM středa - Divadlo v ulicích města (vstup zdarma):

15.30 /LKD/ Tätitrio (Tři tety) Finsko /Unonen (Sen) /50´
17.00 /ŽIS/ Divadlo Bufet − Divadelní stan „A“, Divadelní stan Áčko s Bé programem a Céčkovými herci
17.00 /RAD/ Divadlo Agnez Česká Lípa, B. Bjornson Kozlík /45´
18.00 /MHS/ SPD − Pepy Tejkla, Divadlo Jesličky Hradec Králové, Josef Tejkl podle Leonida Andrejeva, Únos krásných Sabinek /45´
19.00 /KAV/ koncert Perkelt/ Drezina/ Pink floyd revival/ Maysarah
19.00 /RAD/ Meruňková po prsa Hradec Králové, Jakub Horský, Po použití vylej /45´
19.30/ Bytové noci na Starém městě
20.30 /ŽIS/ Divadlo Bufet − Autobuf Praha, J. Folvarčný, P. Reif, Řídič /50´
20.30 /ŽIS/ Stan Vosto5 Praha, Špialová ruka /70´
21.45 /ŽIS/ Divadlo Bufet − Autobuf , Střídmí klusáci v kulisách višní /50´
22.15 /MHS/ Theater Abtenau a Theater Holzhausen/ Rakousko, Felix Mitterer, Mein Ungeheur/ Můj netvor /70´
22.15 /RAD/ Veselé zrcadlo Gymnázium Ústí nad Orlicí, Podle filmu F. Renče a P. Zelenky Rebelové /80´
22.15 /PIV/ DOT 504 Praha, Thomas Steyaert a DOT 504 Hidden Landscape / 70´
23.00 /ŽIS/ Čajový stan, Ozvěny Slampoetry & Aldaman Etno, Psychedelis HK
24.00 /ŽIS/ Divadlo Bufet − Autobuf, Půlnoční Plovárna /2´

PROGRAM čtvrtek 25. června:

DOPROVODNÝ PROGRAM čtvrtek - Divadlo v ulicích města (vstup zdarma):

15.30 /ŽIS/ Stan Studia Damúza Praha; Vyšehrátky /60´
15.30 /LKD/ Divadlo U staré herečky Hradec Králové, O líné Liduně a třech přadlenách /45´
16.00 /MHS/ Vyrob si své letadýlko Praha, Maurice Careme, Anna Duchaňová, Petr Pola, Království /45´
16.00 /ŽIS/ Wiczy Theater, Toruň Polsko, Sławomir Mrozek, Emigrants /50´
17.00 /ŽIS/ Divadlo Bufet − Divadelní stan „A“, Divadelní stan Áčko s Bé programem a Céčkovými herci
17.00 /RAD/ Václav Bartoš a jeho hračky, Václav Bartoš, Tomáš Komárek, Co je to divadlo? aneb Školní výlet a další /30´
18.00 /ŽIS/ Divadlo Bufet − Autobuf, Plovárna /2´
18.00 /ŽIS/ Wiczy Theater, Toruň Polsko, Sławomir Mrozek, Emigrants / 50´
18.30 /MHS/ Divadlo COMMEDIA Poprad (Slovensko), Pavel Uher, Statky zmatky aneb Jak se Gianni Schicchi dostal přes postel k majetku /60´
18.30 /KAV/ koncert, N.V.U./ Lost generation/ KOŽ
19.00 /RAD/ Krátké a úderné divadlo Liberec, Substráty a nálezy /60´
19.30/ Bytové noci na Starém městě
20.00 /ŽIS/ Wiczy Theater, Toruň Polsko, Sławomir Mrozek, Emigrants / 50´
20.30 /ŽIS/ Autobuf, J. Folvarčný, D. Hlaváč, P. Reif, Řídič /50´
20.30 /ŽIS/ Stan Vosto5 Praha, Karavan Evropa /70´
21.45 /ŽIS/ Autobuf, Duchaňová, Němejc (Jablkoň)
22.15 /MHS/ Levočská divadelná spoločnosť Levoča (Slovensko), Václav Pankovčín − Vlado Benko,Pastier /60´
22.15 /RAD/ D.I.S.Harmonie Praha, Na každém hrochu pravdy trochu /60´
22.15 /PIV/ Ken Mai (Japonsko), Ken Mai , Padma (Lotos)
23.00/ před Klicperovým divadlem/ Bílé divadlo Ostrava, Vladimír Machek − Jan Číhal a kolektiv BD, Zde − Na ostrém rozhraní života /50´
23.00 /ŽIS/ Čajový stan, DJ Psovod Praha

25.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
DRUHÁ NEJVÝŠE POLOŽENÁ volební místnost v ČR je krkonošská Malá Úpa v nadmořské výšce 1050 metrů.

Mánie lyžáků v úředních místnostech přijde u prezidentských voleb

Ilustrační foto

Budeme opět kroužkovat ve velkém?

Týnišťské hráčky přivezly dvě výhry z palubovek soupeřek

Rychnov nad Kněžnou, Týniště nad Orlicí - Pokračovala Východočeská basketbalová liga mužů i žen.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Dobruška ovládla i druhé derby s Krčínem, vítězný obrat přišel až po změně stran

Dobruška - Prvoligové národní házenkářky Dobrušky se již podruhé v podzimní části střetly se sousedním rivalem z Krčína a stejně jako v prvním duelu vyhrály, i když se hodně nadřely.

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Královéhradecko, Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají dnes úderem 14. hodiny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení