Promítání dabovaného amerického rodinného filmu Kráska a zvíře začíná tradičně ve 21.00 hodin. Letní filmové večery budou pod otevřenou oblohou budou v krkonošském městě probíhat až do začátku září. Tento týden se bude ve Vrchlabí promítat ještě dvakrát. Třeba v pátek přijde na řadu snímek Hackshaw Ridge: Zrození hrdiny.

Začala výstava na Karlově náměstí

Náchod - Na Karlově náměstí v Náchodě byla umístěná letní mobilní exteriérová výstava fotografií pořízených Fotoklubem Náchod a Fotoklubem Kłodzko v rámci projektu Náchod-Kłodzko - partnerství idejí. Fotografie vznikly při společných workshopech českých a polských fotografů a prohlédnout si je můžete až do počátku podzimu. Obdobná výstava je k vidění i v Polsku na náměstí v Kłodzku. Exponáty budou v průběhu výstavy obměňovány a na podzim se uskuteční také soutěž o nejzajímavější fotografii celého projektu.

Navštivte kostel sv. Petra a Pavla

Nový Hrádek - Také ve středu se můžete vydat do kostela sv. Petra a Pavla v Novém Hrádku, který je po celý červenec otevřený veřejnosti. Návštěvníky jistě potěší nevídaná květinová výzdoba, uvidí zrestaurované varhany a sochy od žáků Matyáše Bernarda Brauna. Při odborném výkladu se mohou rovněž seznámit s tím, jak se sem dostaly ostatky sv. Jana Pavla II.. Každý návštěvník si také může jen tak sednout a v tichosti se pomodlit nebo si klidu odpočinout a načerpat nových sil.