Lidé se mohou těšit na komorní koncert a violoncellový recitál, který začíná v 19 hodin. Páleníček je významným českým hudebníkem, který založil a vede Smetanovo trio. V něm hraje také s klavírní partnerkou, s níž vystoupí ve Rtyni v Podkrkonoší. Koncertní cesty Páleníčka zavedly do mnoha zemí Evropy, ale i Ameriky, Afriky a Japonska, natočil více než dvě desítky CD.

Dámský klub hostí spisovatelku

Miletín - Knihovna K. J. Erbena a Dámský klub Miletín pořádají besedu se spisovatelkou Hanou Marií Körnerovou, která se koná ve středu od 15.30 hodin ve Spolkovém domě v Miletíně. Většina knih pojednává o tom, jak obstát v nečekané nebo složité situaci, na kterou hrdinové příběhu nebyli výchovou či předchozím životem připraveni. Romány, které se odehrávají v historické kulise, jsou dobrodružné a napínavé. Mezi nejznámější díla autorky žijící v Podkrkonoší patří rodinná sága Pán hor.

Do kláštera míří skvělý polský jazz

Broumov - Program klubu přátel umění ArtCafé nabízí divadelní, hudební či literární zážitky. Ve středu od 19 hodin vystoupí v klášterní kreslírně Aga Derlak Trio, jedno z nejnadějnějších polských jazzových uskupení. Na špičce současného jazzu se pohybuje sice mnoho žen, ale jen málo z nich je tak talentovaných jako klavíristka Agnieszka Derlak. Repertoár tria je protkán směsicí syrového jazzu, swingu, klasiky, emotivních hispánských rytmů i melancholickou chopinovskou lyrikou.

Výtvarná soutěž na téma Putování

Náchod - Galerie výtvarného umění v Náchodě vyhlásila 11. ročník výtvarné soutěže Naše galerie pro občany Náchodska. Tématem soutěže je „Putování“, které se může týkat poutnictví, svatých míst, chůze, Karela Hynka Máchy, cestovních deníků, pamětí krajiny i cest. Tvořit mohou děti i dospělí, každý smí přihlásit nejvýše tři své práce, a to od 21. listopadu do 3. prosince.