Čapkova zahrádka už rozkvétá

Malé Svatoňovice - Výstavu Čapkova zahrádka v pátek zahájí zahrádkářský spolek v Malých Svatoňovicích. V Kulturním klubu na náměstí bude návštěvníkům otevřená až do neděle. Na výstavě se lidé mohou těšit na expozice kaktusů, fuchsií, jiřinek, ovoce a zeleniny. Během soboty, kdy mají zahrádkáři v rodišti spisovatelů Karla a Josefa Čapkových otevřeno od 9 do 17 hodin, si tu budou moci rostliny také zakoupit, stejně jako další zboží. V neděli bude výstava přístupná od 9 do 15 hodin.

Představí se školy i zaměstnavatelé

Náchod - V pátek a v sobotu se v náchodské sokolovně uskuteční Prezentace středních škol a zaměstnavatelů 2017. Akce je určena pro všechny žáky i jejich rodiče, kteří chtějí pomoci s výběrem střední školy. Představí se firmy i zaměstnavatelé v regionu. Připravený je také veletrh pracovních příležitostí, motivace žáků i informace pro rodiče. Otevřeno je dnes od 9 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin. Akci pořádají Královéhradecký kraj a Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje.

Křeslo pro hosta obsadí senátor

Libáň - V rámci programu Křeslo pro hosta přijal pozvání senátor Tomáš Czernin z Dymokur. V pátek od 18 hodin bude v obřadní síni městského úřadu v Libáni sdílet s publikem svoje osobní zkušenosti a náhled na to, zda si umíme vážit svobody. Do besedy se můžou příchozí také zapojit. Touto akcí se otevírá již osmý ročník Poetických podvečerů v Libáni, díky kterým mají zájemci možnost setkat se s významnými osobnostmi zejména místního kulturního a společenského života.