Festival pokračuje i v sobotu, kdy se představí kapela Poutnící, Taxmeni, ale i František Nedvěd s kapelou. Wabi Daněk musel své vystoupení ze zdravotních důvodů zrušit, nahradí ho Jakub Smolík s kapelou. Organizátoři slibují spoustu dobrého jídla, pití a neopakovatelnou atmosféru.

Pouťový rej obsadí úpické náměstí

Úpice - Tradiční Svatojakubská pouť dorazila na úpické náměstí. Až do neděle tu lidé mohou využívat řadu atrakcí, těšit se mohou ale i na stánky a doprovodný program. Během víkendu mohou zhlédnout také loutkové představení, v permanenci znovu budou i tradiční stánky s občerstvením, které obsluhují místní spolky. Sobotní večer vyvrcholí ve 22 hodin ohňostrojem a zábavou v klubu na Dlouhých záhonech, kde zahraje DJ Andy. V přední části areálu zazní koncert skupiny Proradost.

Češi zpívají polsky a Poláci česky

Náchod/Kudowa Zdrój - Soutěžním koncertem českých a polských vokalistů a skupin dnes pokračuje 2. ročník Festivalu CZ-PL, který na česko-polské hranici hostí Náchod a nedaleká Kudowa-Zdrój. Páteční koncert začne v 17 hodin v Lázeňském parku v Kudowě Zdroji a zajímavý bude tím, že při něm polští zpěváci zpívají české písně a čeští naopak zazpívají písně polské. Koncert zahájí vítězka loňského ročníku soutěže. Program vyvrcholí od 21 hodin Kytarovou nocí lásky.

Roškopovská divadelní revue

Stará Paka - Jiří Jelínek se svými přáteli předvedou ve Staré Pace – Roškopově divadelní revue složenou z úryvků z kronik, dobových fotografií, loutkových fantazií a hudebních kousků. Cílem je vnímat Roškopov v kontextu dějin. Divadelní představení se koná v místním kulturním sále bývalé hospody v pátek od 20 hodin a v sobotu od 18 a od 20 hodin. Hlavní představitelé jsou ze sku-piny Bombarďák, která se představila 26. července na svém koncertě v táboře Roškopov.