Atraktivní výstava se věnuje restaurátorskému průzkumu, opravě a obnově uměleckého díla. Na příkladu bezmála stovky děl české, ruské, italské, německé a francouzské provenience ze 16. až 20. století se návštěvníci mohou seznámit s hlavním úkolem sbírkotvorné instituce, s péčí o sbírkový fond. Výstava je otevřena denně mimo pondělí: 9–12 a 13–17 hodin.

Jaroměř - Z Náchoda je to jenom kousek do Jaroměře, kde v tamním městském muzeu si můžete prohlédnout putovní výstavu Kladské pomezí bez hranic. Představuje nejatraktivnější turistická místa Kladského pomezí a polského příhraničí. Koná se postupně v deseti českých a ve dvou polských městech a je součástí projektu Kladské pomezí bez hranic, jenž je spolufinancován ze zdrojů Evropské unie prostřednictvím Euroregionu Glacensis
„Výstavu si mohli prohlédnout návštěvníci ve městech, která se sdružují ve Svazu cestovního ruchu Branka. Takže ji viděli zájemci v Náchodě, Úpici, Broumově, České Skalici a v Hronově. Takže my jsme vlastně už taková téměř závěrečná tečka této pěkné putovní výstavy,“ uvedla ředitelka jaroměřského muzea Olga Mertlíková.

Výstava je vlastně jakousi barevnou fotografickou procházkou Kladským pomezím. Na pětadvaceti panelech se představují města, která jsou sdružená ve Svazu cestovního ruchu Branka, navíc jsou zde také ještě dvě polská města, a to Kudowa Zdrój a Kladsko. Výstava, která potrvá do 16. března, seznamuje s památkami i s přírodou. K vidění jsou třeba zajímavé pohledy na Hejšovinu.

Zároveň si v Městském muzeu v Jaroměři přijdou na své děti, na něž tu čeká výstava Pojďte si hrát do muzea. Potěší je papírové modely a vystřihovánky. Výpravu do světa papírového modelářství, stříhání a lepení připravilo občanské sdružení Centrum papírových modelů Praha. Dále je k vidění část připravované expozice s názvem Pojďte si hrát do muzea, zaměřené na hračky a dětské hry rodičů a prarodičů.

Tato výstava trvá do konce února. Muzeum je otevřeno: úterý až pátek od 9 do 17 hodin. O víkendech a o svátcích od 13 do 17 hodin.

(sk)