„Město si všechny dovoluje co nejsrdečněji pozvat na sérii koncertů a divadelních vystoupení k potěše ducha i mysli v rámci Kosteleckého multižánrového hudebního festivalu, který se bude konat ve dnech 11. až 13. září," prozradila Šárka Slezáková z městského úřadu. Festival zahájí koncertem mezzosopranistka Andrea Tögel Kalivodová v pátek ve dvacet hodin v Zrcadlovém sále Nového zámku.

V sobotu se uskuteční Kostelecké posvícení, aneb jezme, pijme, bavme se. Začne na Palackého náměstí od deseti hodin a zakončeno bude večerní ohňovou show. Náměstí ožije řemeslným jarmarkem a divadelními a hudebními vystoupeními. Účinkovat budou Divadlo Chůdadlo a jejich obří loutky, Mladý týnišťský big band, Smíšený pěvecký sbor Orlice, pěvecký sbor Tercia Volta, CanOnYears, Kostelecké trubky, Gpoint Funkction a Věc Makropulos.

Doprovodnými programy je kostelecký desetiboj na víceúčelovém hřišti za Sokolovnou a Retro výstava v Klubu seniorů Pohoda. V neděli festival zakončí vystoupení Filharmonie Hradec Králové v chrámu svatého Jiří od 17 hodin.