Jaký je váš nejlepší zážitek z vystoupení? Nejlepší – zpěv fanoušků. Nejhorší – nezájem publika.

Co byste rádi předali svému publiku?Emoce, texty a hlavně nezapomenutelný zážitek.

Jaké jsou vaše hudební vzory?Richard Scheufler, Doug Wimbish, Jared Leto, Blessthefall, The Devil Wears Prada, Jeremy Depoyster, Envy a Matt Greiner.

Jaký je váš největší úspěch?Mezi největší úspěchy v současnosti řadíme proběhlé koncerty v Polsku (Rzeszów, Glógow Malopolski). Fanoušci jsou tam skvělí, plní energie. Je na nich vidět, že si koncerty užívají na sto procent.

Složení kapely:Zpěv, kytara: Martin Vyšehrad
Kytara: Lubomír Marek
Basová kytara: Pavel Lopuchovský
Bicí: Petr Kopecký

Jak dlouho hrají:Kapela vystupuje už čtyři roky, v současném složení dva roky

Styl:
Post-hardcore metalcore

Město:
Kostelec nad Orlicí

Největší úspěchy:Koncerty v Polsku, singl At the Gates v top šestce na největší hudební sociální síti v Česku, práce na nové desce

„Libí se nám jeho melodičnost, dynamika, tvrdost, určitá dravost, technika a našláplé drivy," vysvětluje člen kapely Pavel Lopuchovský.

V současnosti skupina pracuje na nové desce. Jmenovat se bude The Streets of Alyderia. „Její nahrávání nás poměrně dost spojilo. V současnosti se deska míchá a masteruje a měla by být dostupná veřejnosti do konce roku," prozrazuje.

Ačkoli mají muzikanti velké ambice, skromnost jim prý zůstává.

„Považujeme ji za svou největší přednost spolu s kreativitou," poznamenává hudebník.

Hraní je podle jeho názoru pro Your Last Breath smyslem života. „Bereme to i jako odreagování od každodenní rutiny. Zážitky z koncertů jsou pro nás vším," vysvětluje.

Ty by mohli získat v příští sezoně i ve Výravě. Stačí, když pro ně budou jejich fanoušci hlasovat a vyhrají první cenu v soutěži Rychnovského deníku – vystoupení na Letním parketu.

„Do Výravy jezdí velký počet návštěvníků, kteří by si touto cestou mohli poslechnout i jiný žánr, než obvykle nabízí místní hudební scéna," vzkazuje Pavel Lopuchovský.

HLASOVÁNÍ čtenářů, z něhož vzejde nejoblíbenější kapela, která si zahraje příští rok na Výravě, propukne po skončení seriálu. Hlasovat se bude pomocí kuponů z novin a následně na internetu. O začátku hlasování budete včas informováni.