I když je Matěj Kopecký především profesionální loutkoherec, občas si zahraje v reklamách i ve filmu.

„Samozřejmě, že loutkoherectví je pro mě denní chléb, ale neodmítám ani jiné příležitosti, protože člověk zase vypadne ze stereotypu, nejen manželského. Loni jsem například natočil videoklip Chvátám, chvátám, který byl i nominovaný na klip roku. Beru i drobné roličky v zahraničních filmech, kterých se poslední dobou u nás stále točí více a více, jsme totiž levní,“ míní profesionál.

Zatím poslední role, kterou Matěj Kopecký dostal, byla postava ruského mafiána v německém seriálu. „Bohužel jsem však vydržel jen krátce. Hrát v seriálech se určitě finančně vyplatí, ale nesmíte umřít hned v prvním dílu, jako já,“ radí Matěj Kopecký, podle kterého však šly honoráře poslední dobou hodně dolů.

Určitě je však zlatý důl točit s Hollywoodem. „To je úplně o něčem jiném. Jejich štáby mají daleko více peněz a nejsou omezeny na spotřebě materiálu. Na druhou stranu je zaskočí každá prkotina, se kterou si šikovné české ručičky vždy dokáží poradit,“ zavzpomínal pražský umělec na natáčení v Americe.
„Tam jsme byli hlavními aktéry při natáčení loutkohereckého filmu Pinoccio. Tehdy Američanům odešla elektronika a zařízení na dálkové ovládání, které mělo kolébat velikou lodí, nefungovalo. Byl z toho poprask, protože si profíci z Hollywoodu nevěděli rady. Když jsem jim chtěl pomoci, řekli mi, mistře, to není vaše věc, vy za to nejste placený. Nakonec, když již byl celý štáb zoufalý, vyrobili jsme provizorní mechanické zařízení, navázali jsme kulisy a hýbali jsme s nimi ručně. Nahradili jsme tak elektroniku za miliony dolarů,“ dodal.