Podpořit ji má i benefiční koncert, který se uskuteční v sobotu od 18 hodin v kostele sv. Kateřiny v Českém Meziříčí. Návštěvníci se mají na co těšit, průvodcem pořadu bude herec Žižkovského divadla Járy Cimrmana a rodák ze sousedního Pohoří Miloň Čepelka. Vystoupí sbory Mezissimo a Celeste Canto, na housle a klávesy zahrají sestry Lepšovy.

Zazpívá Iva Marešová

V Čermné nad Orlicí 2. listopadu: Iva Marešová Yasinski Razam a Mirek Kemel s kapelou budou dnes dalšími hosty Čermenského hudebního podzimu. Začátek je v 19 hodin v restauraci U Hřiště v Čermné nad Orlicí.

Dušičky v Sýpce

V Rokytnici v Orlických horách 2. listopadu: Muzeum a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou zve v sobotu 2. listopadu od 10 do 18 hodin do rokytnické Sýpky - Muzea Orlických hor na tradiční tvořivou dílnu. Dušičky stejně jako populární Halloween jsou prastarými svátky s kořeny v pravěkém keltském svátku Samhain. Původní zvyk zapalovat ohně se transformoval v rozžíhání světel v dlabaných lucernách - v našich zemích obvykle z řepy. Takovou lucernu si můžete vyrobit i v Sýpce. Součástí programu bude také stínové divadelní představení v podání divadélka Muzejní kufr. Uskuteční se v 11 a 15 hodin. Akci zakončí rozsvícení řepných lamp pod ořechem u Sýpky v 18 hodin. Základní vstupné je 60 korun, snížené 40 korun, děti v doprovodu dospělého mají vstup zdarma. V případě úplného rozebrání připraveného materiálu může být akce zakončena předčasně.

Festival přivítá Ondřeje Havelku a Melody Makers

V Solnici 5. listopadu: Mezinárodní hudební festival F. L. Věka zamíří tentokrát do Společenského domu v Solnici. 5. listopadu od 19 hodin budou jeho hosty Ondřej Havelka a Melody Makers. Vstupné je 500 korun, snížené 400 korun.