Vsobotu od 20 hodin vystoupí v bačetínském hostinci Katapult dvě formace. Kultovní pražská skupina Echt!, jejíž hudební styl je těžko zařaditelný. Obdobný problém se zaškatulkováním je u velmi energického uskupení z Přelouče Liguére!, které „Echtům“ předskočí. Liguére je označován za „mischmasch“ hardrocku, funku, metalu, punku, worldmusic.

Echt!, rekrutující se na konci 80. let z hudebníků, kteří navštěvovali pražskou restauraci Sokolovna Klamovka, bývá označován kromě undergroundové i za pub rockovou, pub punkovou nebo dokonce i za country pubovou legendu.

Všechny tyto termíny však patří spíše do uvozovek, označovat hudbu této skupiny za vyloženě podzemní či hospodskou je dost přitažené za vlasy. Písničky jsou prostě většinou svižně zhudebněnou poezií textaře a kapelníka Karla Malíka. Jeho hořké texty s často závažnými tématy jsou doprovázeny hudbou vyloženě rozvernou, to je pro Echt! typické, jeho příznivci to oceňují.

„Neznám jinou kapelu, která by hrála něco takového. Špetka punku, možná špetka folku, ale hlavně velká dávka veselého rocku s trpkými texty. Hudebníci nehrají závod o nejlepší sólo, nejlepší bicí či něco podobného, ale jen prostě potřebují správnou muziku. Chraplavý řev introvertního Káji Malíka je opravdu opravdový a ledabyle promlouvá k posluchači své texty,“ vyznává jedna z mnoha „chycených Echtem“.

Na sobotní dvojkoncert je možné v hostinci zakoupit lístky v předprodeji ještě dnes, případně si je rezervovat mailem nebo na telefonu 737149440.

(dm)