Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kaple svaté Máří Magdalény ožila netradiční akcí

Častolovice - Na Štědrý den 24. prosince 2011 se všem častolovickým obyvatelům a lidem, kteří zavítali uctít památku svých blízkých na zdejší hřbitov, naskytla příležitost navštívit hřbitovní kapli sv. Máří Magdalény, kde se pod záštitou Spolku přátel Častolovic uskutečnil komorní recitál vánočních koled a písní v podání amatérského kytaristy a aktivního člena zmiňovaného spolku Františka Albrechta.

4.1.2012
SDÍLEJ:

Častolovická kaple svaté Máří Magdalény ožila netradiční akcíFoto: Jiří Václavík

Po delší době spatřil světlo světa i vyřezávaný dřevěný betlém, který právě pro tuto jedinečnou příležitost pořadatelům ochotně zapůjčila Diana Sternbergová. Autorem betlému je řezbář samouk a častolovický rodák Josef Kohoutek ml. Mimořádné dílo vzniklo v letech 1987 až 1991. Protože nebyl betlém delší dobu využíván a některé figurky doznaly v průběhu let drobné újmy, ujal se Josef Kohoutek před vánočními svátky znovu řezbářského náčiní a řadu z nich bez nároku na odměnu opravil. Následně pečlivě dohlížel na jeho odbornou instalaci v kapli.

V den recitálu předal zástupce častolovické farnosti pan Janák pořadatelům malé překvapení v podobě daru Betlémského světla. Světlo, jehož letošní motto znělo: „Lid, který chodí v temnotách, uvidí velké světlo…“, ozářilo svým svitem církevní svatostánek a prostřednictvím návštěvníků akce se dostalo i do blízkých a mnohdy i hodně vzdálených domácností.

V 10 hodin dopoledne vystoupil s pásmem koled „kulturní vyslanec“ František Albrecht. Mluveným slovem, upřímným a neotřelým podáním písní navodil mezi přítomnými příjemnou sváteční atmosféru a citací slov jistého letohradského faráře vyslovil skromné přání, aby lidé odcházející z jeho koncertu voněli Bohem.

V podobném duchu se odehrávalo i odpolední vystoupení. Koncertu jsem se jako pořadatel i divák zúčastnil a mohu konstatovat, že úsilí vousatého koledníka nebylo v tomto případě vůbec marné a vůni letošních Vánoc budu cítit ještě dlouhou dobu v roce 2012. Spolek přátel Častolovic o.s. děkuje touto cestou Dianě Srernbergové za zapůjčení betlému, Josefu Kohoutkovi ml. za opravu betlému a výpomoc při jeho instalaci, Římskokatolické farnosti Častolovice za Betlémské světlo a umožnění akce v kapli, Veronice Bartošové za zapůjčení vyřezávaného slona, manželům Albrechtovým za obrovský přínos pro častolovickou kulturu a dalším sponzorům.

Jiří Václavík

4.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Ilustrační foto.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení