Kmotrem byl

písničkář Jiří Hurych, účastníci měli možnost prohlédnout si zajímavé obrazy malíře Josefa Vašáka a malířka Marie Jirmanové. V příjemně vytopeném prostředí fary se sešli všichni, kteří se na výrobě klipu podíleli, z Prahy přijel známý režisér David Beránek s kameramanem, přijela také vicemiss Veronika Pompeová, která v klipu hrála hlavní roli anděla. Zpěvačka ze skupiny Runaway My Son Janette Oubrecht, která duet ke klipu s Michalem Holasem nazpívala, bohužel přijet nemohla. Sešli se zde skoro všichni, kterým se společně podařilo vytvořit něco nového, zajímavého a myslím, že tento netradičně pojatý klip natočený v podmanivém prostředí Zámečku a okolí bude úspěšný. Rozhodně jsme pro to všichni udělali maximum.

Na úvod, který moderoval host Josef IX., zahrál Jiří Hurych několik svých písní, Michal Holas s členy kapely zahráli posluchačům několik skladeb. Režisér i Michael prozradili přítomným několik zajímavostí z natáčení a po poděkování všem, kteří pomáhali, bylo symbolicky pokřtěno CD s klipem za účasti čtyř farářů z okolí, s kterými kapela Michael spolupracuje.

Michal Holas také upozornil účastníky, že mají možnost si za symbolickou cenu zakoupit CD s prvním klipem kapely Michael, a oznámil, že celá získaná částka bude předána mně a já ji 7. 2. předám ředitelství Domova pod hradem Žampach, kde stále pokračuje sbírka pro místní klienty. A po domluvě s vedením domova právě od 7. 2. budou získané prostředky použity na vybavení velmi potřebného dětského hřiště, které zatím domov nemá.

A pak už se všichni mohli podívat na první promítání klipu, popovídat si s přáteli, ochutnat výborné občerstvení nebo si prohlédnout vystavené rekvizity použité při natáčení. Znovu tak ožívaly různé příběhy, které se při tvorbě klipu odehrály, a v příjemném prostředí panovala dobrá nálada po celý zbytek večera.

Všichni kteří se účastnili natáčení, se podepsali na připravené podpisové archy, jeden bude vystaven na Zámečku u fotografií z natáčení, druhý menší bude zasklen a bude vydražen v aukci při zámecké oslavě v červenci.

Při odjezdu mi Michal Holas předal pěknou částku 4 700 korun, která bude základem těch zhruba 30 tisíc korun, které jsou na vybavení hřiště potřeba.
Velice bych za to chtěla skupině Michael i všem účastníkům, kteří do kasičky přispěli, poděkovat. Tak zajímavý klip skupiny Michael ještě pomohl potřebným a na Zámečku i na www.novyzamek.info si budou moci návštěvníci kromě spousty knoflíků prohlížet také fotografie z natáčení tohoto klipu i z tohoto setkání.

Premiéra klipu proběhla 5. 2. na ČT 2, později bude možno se na klip podívat na stránkách kapely www.michael.cz, i na zámeckých stránkách www.novyzamek.info.

Krasava Šerkopová, kastelánka Zámečku Rudoltice