Turistické noviny vydává Dobrovolný svazek obcí Region Orlické hory. „Jsou to již páté noviny, které se nám podařilo připravit a vydat. Stihli jsme to nyní dokonce dříve, než jsem očekávali,“ říká senátorka a předsedkyně svazku Václava Domšová.

Dobrovolný svazek obcí Region Orlické hory stojí například i za takovými projekty, jakými jsou úprava běžeckých tras v zimním období nebo nyní vyhledávané a úspěšné cyklobusy, které do hor přepravují tisíce turistů. Sdružuje 29 horských obcí.

Letošní vydání Kačenčiných listů má menší formát, zájemci však rozhodně nebudou obsahem zklamáni.

Noviny se nesou v duchu cest za poznáním, a tak si zde každý najde své. Redakční tým si dal na textech, výběru fotografií i grafickém zpracování velmi záležet a posouvá laťku tohoto turistického produktu stále výše. Svědčí o tom i úspěch na Pracovním setkání koordinátorů cestovního ruchu pořádaného agenturou Czechtourism, kde byly projekty turistických novin Orlických hor prezentovány před nedávnem, v druhé polovině května.

„Přítomné na prezentaci překvapilo, že na rozdíl od jiných turistických oblastí noviny připravujeme i pro místní obyvatele, aby si našli vztah k tomuto kraji a jejich podíl na domácím cestovním ruchu tak byl opravdový. Neděláme to tedy „jen“ pro turisty,“ říká Miroslava Nováková, manažerka cestovního ruchu turistické oblasti Orlické hory a Podorlicko - část Orlické hory.

Letošní vydání letních listů vládkyně Orlických hor princezny Kačenky podpořil sto dvaceti tisíci korunami Královéhradecký kraj z Programu obnovy venkova. Celkem je připraveno třicet tisíc kusů turistických novin.

Lidé listy princezny Orlických hor Kačenky dostanou bezplatně.

Pavel Bednář