Jeho šapitó vyrostlo na louce u nákupního supermarketu Billa. A už dnes se chystá první představení.

„Malá dívčina Alenka bude průvodkyní celým představením a v jejích snech se odehrají nejrůznější divy cirkusu, akrobacie a výcviků zvířat. Pozoruhodností je i zařízený Alenčin pokojíček se sofa a lampou na čtení přímo nad manéží cirkusu,“ popisuje s úsměvem principál cirkusu Jaromír Joo.

Celá šou se nese v pohádkovém duchu s tradičními prvky cirkusového umění. Novinkou je unikátní výcvik mini poníků, které předvádí postava kloboučníka. Poníci dosahují svou výškou po cvičitelova kolena.

Dále je rozšířena drezůra tygrů sibiřských o nové a námi odchované exempláře, s novými cviky vycházejícími z posledních stylů humánních výcviků zvířat. Nejmenší děti osloví vtipné vystoupení trpaslíků se švihadly.

Cirkus myslí i na dospívající diváky. Místo klauna návštěvníci zhlédnou gagy bavičů, které ocení i pubescenti. Jde o nadsázku z tradičních disciplín, jako jsou například balet, zpěv, ale také třeba kouzlení či životní zamilovanost. „Strýc a synovec Jo-Joo, finalisté soutěže Československo má talent z roku 2011, připravili nové vystoupení. Jde o přízemní vtipnou akrobacii s názvem Excentric. V této disciplíně se představí s novým parťákem, takže celé vystoupení probíhá v triu,“ prozrazuje principál.

Taktéž se mohou diváci těšit na tradiční skupinová vystoupení na čínských tyčích, akrobacii na šálách s papoušky Ara či výcvik dalmatinů. Vše v nových pojetích, kostýmech, scénické hudbě a světelné šou.

Získejte s Rychnovským deníkem 
rodinné vstupné do cirkusu!

Představení se uskuteční od středy do neděle, a to ve všední dny a v sobotu od 17:30 hodin a v neděli od 10.00 hodin.

Čtenáři Rychnovského deníku mohou nyní soutěžit o jednu rodinnou vstupenku do cirkusu (pro dva dospělé a dvě děti) a focení se zvířetem!

Stačí odpovědět na otázku: Jaký název nese letošní představení cirkusu Jo-Joo?

a) Alenka v říši divů část druhá

b) Alenka v říši cirkusu část druhá

c) Alenka v říši zvířat část druhá

Odpovědi pište na e-mail: barbora.zemanova@denik.cz do dnes do 24:00

Nezapomeňte uvést Vaše jméno a telefonní kontakt! Ze správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce, kterému se ozveme.