Před dvaceti lety platil pokuty jako pouliční jezdec na skateboardu. Autor projektu rychnovského skateparku i petice za jeho výstavbu a závodník českého poháru nakonec skončil u hip hopu.

Podle profesionálního hudebníka a textaře hip hop, break dance či rap není jen hudba a tanec, ale životní styl. Proto páteční akce není pozvánkou jen pro zasvěcené fandy, ale i veřejnost. „Mladí lidé tak mohou poznat svět, kterému jsem zasvětil svůj život,“ uvedl rychnovský hiphoper, který před dvaceti lety platil pokuty jako divoký skateboardista, protože mu neodolalo žádné zábradlí. Prkno se stalo i jeho závodnickým náčiním, když úspěšně absolvoval několik českých pohárů. Pak přišla na řadu „politika“. Jiří Rejfíř byl autorem výstavby rychnovského skateparku, ale i petice, která realizaci projektu pomohla urychlit. „Již tehdy jsem se věnoval hip hopu. Psal jsem si texty a občas někde vystoupil. Dostal jsem se však před rozhodnutí, zda se věnovat prknu, či hudbě. Pořádně se dá dělat jen jedno, a tak jsem si vybral hip hop,“ zavzpomínal třicetiletý mladý muž, který již šest let působí v hudební branži jako profesionál se seskupením DOPE.

Kromě Jay Diesla se rychnovské publikum může těšit na Joe True (Dánsko), United Breakers, Zawodnik, Dwa Zera (Polsko), Gaunerz ad.