„Vznikli jsme jako většina kapel. Já dostal elektrickou kytaru, kamarádovi se to děsně zalíbilo a tak ji brzy objevil pod stromečkem. Potom přišel nápad založit hudební skupinu," prozrazuje jeden z muzikantů Jan Švarc.


Mladí hudebníci sice zatím nehrají vlastní písničky, ale snaží se kvalitně interpretovat songy známých kapel.
Cvičení přineslo své ovoce a Last Holiday(s) za sebou mají také řadu vystoupení.


„Nejlepší zážitek pro nás bylo vystoupení jako předkapela  skupiny Bladex na jejím rozloučení s dlouholetým členem Lubošem Martincem ," popisuje bubeník Jan Švarc.


Stejně jako jejich známější kolegové hrají rockovou hudbu, která pro ně mnoho znamená a líbí se jim nejvíce. „Hrajeme převážně rock a i přes současný rozmach „'počítačové hudby" je jasné, že pořádný zvuk kytary a bicích nic nikdy nenahradí," myslí si hudebník.

Rock milují


Na vystupování před publikem si nejvíce užívají kontakt s lidmi. „My předáváme energii jim a oni nám ji potom vrací. Je to nepopsatelný pocit," poznamenávají mladí muzikanti.


Zažít by ho chtěli i při vystoupení v příští sezoně na Výravě. Zahrají si tam, pokud v soutěži Rychnovského deníku obsadí první místo. Stačí k tomu málo – aby pro ně jejich fanoušci a příznivci hlasovali.


Last Holiday(s) tvrdí, že by pro ně taková možnost znamenala novou příležitost. Na letní parket navíc sami občas jezdí. „Čas od času nějaký ten koncert navštívíme. Je to jeden z nejlepších hudebních areálů v okrese," hodnotí Jan Švarc.


Největším snem je pro kapelu vydání vlastního cédéčka. Začátek jeho plnění je zlepšení vlastní tvorby. Toho by muzikanti chtěli docílit také.


Mají chuť hrát


Za svou největší devizu zatím považují nadšení, které je provází při zkouškách i vystupování. „Jako plus bereme fakt, že jsme poměrně mladí a máme velkou chuť hrát," popisuje Jan Švarc.


Muzika je však baví i ve chvílích, kdy ji jen poslouchají. Právě v tom hledají svou inspiraci.


Hudebních vzorů mají Last Holiday(s) mnoho. „Je jich nesčetně moc. Kdybych měl uvést jen pár z nich, musel bych se zmínit o Nickelback, Shinedown, AC/DC a kapele Harlej. Posloucháme však spoustu super kapel," prozrazuje mladý muzikant.