Chodby školy se změnily v kreativní vánoční dílny a adventní trhy. Každý, kdo do Javornice v sobotu zavítal, měl možnost nakoupit krásné výrobky, které vytvořily zdejší děti nebo zkušení řemeslníci.

Každému zde do oka padlo něco jiného, ať už nádherné věnce a vánoční dekorace, nebo perníčky, mýdla, svíčky , textilní výrobky a spousta dalších předmětů.
Příchozí si mohli odnést také recept na vánoční cukroví, které jim nejvíce chutnalo a chtějí si na něm pochutnat také doma.
Kromě stánků si děti v javornické škole připravily také kulturní pásmo. Návštěvníci tak mohli vidět například nádherné představení plné zpívaných koled, tance i hudby na různé hudební nástroje. Prostě vše, co si děti v Javornici pro tento den připravily.

Zdejší základní škola se tak proměnila ve vánoční uličku, a to nejen díky šikovnosti zdejších dětí, ale také velmi zručné školnici Dagmar Krunčíkové, která prostory školy zcela proměnila svými naaranžovanými výrobky.
Tu pravou předvánoční náladu navodily také koledy, které se po všech chodbách celý den rozléhaly.

Všichni návštěvníci se shodovali na tom, že vánoční jarmark se opět vydařil. „Je to tu moc pěkné, každý rok je něčím jiný, ale vždy tu čeká něco, co překvapí. Je skvělé, že se do akce zapojí celá škola, ať už učitelé nebo děti."