Léto je příležitostí k setkávání se s přáteli a rovněž s kulturou. Vyvrcholením snah přispět k obohacení kulturního života v Opočně jsou zdejší jarmareční slavnosti, které stály celoroční práci Divadlo Kodym. Jarmark, který divadlo připravuje ve spolupráci s městem Opočno, se uskuteční od pátku 30. července a potrvá až do neděle 1. srpna.

Hudba v klášterní zahradě

„Perlou, která zahájí koncerty v opočenské klášterní zahradě, bude hned v páteční večer od devíti hodin kapela Blue Effect,“ upozorňuje předseda Sdružení pro rozvoj aktivit Opočna Josef Machač, který souběžně vede divadelní soubor Divadlo Kodym.

„Rád bych, aby si do klášterní zahrady přišlo co nejvíce lidí pro energii, kterou kluci z Blue Effect svou hudbou rozdávají,“ řekl Josef Machač.

Současná hudba pro současné lidi

„Razance a chuť do života, se kterou hrají, je řadí k nejmodernějším kapelám současného českého bigbeatu. V žádném případě nejde o legendy s gloriolou opředenou pavučinami, Radim Hladík se obklopil silně invenčními mladými hudebníky a kapela má napříč generacemi k mladému publiku dávno nakročeno,“ rozvinul Josef Machač zvaný Josi.

Opočenský jarmark je součástí souběžné akce Opočenská Porcinkule. Na sobotní večer jsou na podium v klášterních zahradách pozváni Red Guitars, rock–revivalová kapela k tanci i poslechu, v neděli pak něco pro milovníky folku – Žalman a spol. Celý víkend budou doprovázet ukázky lidových řemesel, rytířských soubojů a fireshow.