Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak zapojit handicapované do života? Podívejte se do kavárny Láry Fáry

Rychnov nad Kněžnou - Rychnovská tréninková kavárna Láry Fáry pořádala v pátek 15. května už čtvrtý dobročinný večírek pro přátele a sponzory. Tentokrát to ovšem nebyl večírek jen tréninkové kavárny, ale také tréninkového bytu, který provozuje rovněž občanské sdružení Pferda, a úklidové firmy – chráněné dílny Láry Fáry.

19.5.2009
SDÍLEJ:

Rychnovská kavárna Láry Fáry.Foto: o.s.Pferda

Tréninková kavárna Láry Fáry občanského sdružení Pferda funguje již čtvrtým rokem, za tu dobu si našla mezi rychnovskými obyvateli své pravidelné návštěvníky. V současné době je kapacita její sociální služby 20 uživatelů naplněna a návštěvníci mají možnost poznat práci s lidmi se středním a lehkým mentálním postižením.

Od září 2008 o. s. Pferda spustilo novou sociální službu – tréninkový byt. Tato služba je tranzitním programem pro budoucí podporované bydlení a nyní ji využívá šest uživatelů s lehkým mentálním postižením, kteří chtějí v budoucnu samostatně žít, a tím se plnohodnotně zapojit do běžného života.

S tímto programem také souvisí výsledek dobročinné aukce, která se konala právě na večírku v kavárně Láry Fáry. Uživatelky tréninkové kavárny flambovaly pod odborným vedením barmana Lukáše Jansy palačinky a návštěvníci večírku si je mohli zakoupit za jakoukoliv cenu. Výtěžek této aukce bude věnován právě na provoz tréninkového bytu, takže děkujeme všem, kteří se zapojili a přispěli i tou nejmenší částkou.

Posledním projektem, který souvisí s tréninkovou kavárnou Láry Fáry, je vznik úklidové firmy – chráněné dílny Láry Fáry, která v současné době zaměstnává 8 lidí s mentálním postižením. Tato úklidová firma působí v Rychnově nad Kněžnou a okolí, uklízí např. budovu Městského úřadu v Kostelci nad Orlicí, Národní dům v Rychnově nad Kněžnou, Rychnovský dětský sbor, kanceláře Probační a mediační služby apod. Velmi oblíbená je také žehlicí služba, kterou využívá mnoho obyvatel Rychnova nad Kněžnou.

Součástí dobročinného večírku bylo také velké poděkování panu inženýru Muthsamovi, který se zasloužil o to, že úklidová firma má ve svém vlastnictví nové auto. Velmi jí tím usnadnil práci a hlavně převoz zaměstnanců mezi jednotlivými zakázkami. Tento dar je opravdu velkorysý a úklidová firma – chráněná dílna Láry Fáry – si ho velmi váží, obzvláště v době finanční krize, kdy je velký problém sehnat prostředky na dobročinné aktivity.

Všechny tyto aktivity směřují k jedinému cíli, aby lidé s mentálním i jiným handicapem mohli žít plnohodnotný a samostatný život. Všem, kteří nám v tom pomáhají jakoukoliv aktivitou, tím velice děkujeme.

Iva Laštovicová

19.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Ilustrační foto.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení