VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Improvizace zpěváků pobavila

Neratov - Na neratovských poutních slavnostech vystoupila také známá herečka Libuše Švormová.

16.8.2010
SDÍLEJ:

Dětská atrakce - poníkFoto: Zdena Burešová

Poutníci všech věků a několika národností zaplnili o víkendu Neratov. Konaly se zde tradiční poutní slavnosti.

Pestrý program se skládal z duchovních, kulturních i zábavních částí pro děti i dospělé. Komorní atmosféru zajistil páteční koncert členů klubu osamělých písničkářů Karla Deiepolda a Petra Linharta.

Sobota již patřila Jarmarku originálních produktů Orlických hor. Svůj stánek zde měly tkalcovské, keramické a košíkářské chráněné dílny, dřevěné hračky či tradiční výrobci potravin z regionu. Velký zájem byl o kulaté zdobené neratovské koláče. Děti si mohly vyzkoušet točení na hrnčířském kruhu, hledání pokladu, střelbu ze vzduchovky nebo se svézt na poníkovi.

Běh naděje na výzkum rakoviny

Návštěvníci slavností nepřišli ani o charitativní Běh na děje, jehož výtěžek bude věnován na výzkum léčby rakoviny. Mezi zhruba 80 účastníky běhu se objevily i maminky s kočárky, dále závodníci se psy a nebo chodci s holemi.

Od soboty byla otevřena také venkovní výstava výtvarných prací lidí se zdravotním postižením, kteří žijí v chráněném bydlení Domov v Neratově, a také fotografie z jejich arteterapií, kde tyto práce vznikaly.

Představení s písněmi Neratovské divadelní sešlosti Bratr František doplnil koncert skupiny Bujabéza, který se zdramatizoval. Jeden z členů kapely onemocněl a dva uvízli na cestě z Brna do Neratova. Zbylí dva členové nakonec uprosili své přátele a zároveň zpěváky sboru žembereckého gymnázia Corale a utvořili jakousi syntézu Bujabézy a Coralí, pracovně nazvanou Cojéza. Vystoupení se i přes počáteční poripetie více než podařilo.
Neuvěřitelnou one woman show o ženách, matkách, dětech a rodině předvedla herečka Libuše Švormová v představení s názvem Povolání: Žena, při níž se bavily nejen ženy.

Mše proběhla i v němčině a polštině

Nedělní poutní mše svatá zaplnila kostel do posledního místa, reproduktory celé kázání přenášely i do prostor před kostelem, celebroval podle plánu arcibiskup Dominik Duka, který ocenil práci, kterou v Neratově farář Josef Suchár i všichni ostatní odvedli. Zmínil význam mariánského svátku a také roli rodiny v dnešním světě, při besedě po mši odpovídal přítomným i na dotazy ohledně diskutované příručky pro sexuální výchovu na školách. Na konci mše dostal arcibiskup Duka na památku obraz neratovského kostela. Část mše byla přednesena i v polštině a němčině, dívčí trio v průběhu mše zatančilo dva liturgické tance.

(zr, jol)

16.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí.

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí

Ilustrační foto

Rychnov a Kostelec hrají doma

Kam za zábavou: Funk You! a DJ All-in

Rychnovsko /POZVÁNKY/ - Na koupališti v Kostelci nad Orlicí proběhne již legendární tancovačka, kde si užijete funky a breakbeat hudbu. Akce se koná v sobotu 21. října od 21 do 2 hodin.

Baroni přivítají Nový Bydžov

Rychnovsko - Kam za sportem v okrese:

Volební místnosti jsou i pod policejním drobnohledem

Královéhradecko - Volební „bitva“ právě vrcholí. Z preventivních důvodů se na hladký průběh letošních voleb do Poslanecké sněmovny zaměřila i policie v Královéhradeckém kraji.

Těsné domácí prohry doberských „fialek“

Dobré - Ligové soutěže stolních tenistek pokračovaly dalšími zápasy. Prvoligovým i druholigovým doberským „fialkám“ se v domácím prostředí nedařilo, když své zápasy těsně prohrály. Uspělo jen divizní „déčko“, které remizovalo s Pardubicemi a zdolalo Chrudim.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení