Na Tyršově náměstí od 17 hodin – postupně vystoupí:

JH big band (ZUŠ
Habrmanova Hradec Kr.)

Petr Kroutil Orchestra

Black Buřiňos (dixieland ZUŠ Týniště n. O.)

Vlado Urlich Quartet

Sestry Havelkovy

Jiří Ševčík + Pirate Swing Band

JH BIG BAND působí již od roku 1978, původně jako orchestr při hudební škole. Hraje v klasickém big bandovém obsazení, tedy čtyři až pět trumpet, čtyři trombony, pět saxofonů, piano, kytara, basová kytara a bicí nástroje. Věnuje se interpretaci klasického i moderního jazzu, ale také známým melodiím z muzikálů a filmů.

S orchestrem vystupují kmenoví zpěváci Jana Svobodová, Alena Drtinová a Pavlína Rudolfová, dle dohody s pořadatelem i hosté jako Eva Pilarová, Jitka Zelenková, Láďa Kerndl, Karel Hála, Eva Emingerová či Jakub Ryba. Věkový průměr orchestru je necelých třicet let, přesto big band dosáhl výrazných úspěchů na festivalech ve Vyškově, Praze, Lanškrouně, Slaném, Semilech nebo Liberci. Podnikl také několik zahraničních zájezdů na velké festivaly do Německa, Polska, Norska, Švédska, Maďarska a Španělska.
PETR KROUTIL, jazzový saxofonista, klarinetista, zpěvák, flétnista a skladatel se narodil v Praze 31. ledna 1973. V roce 2003 studoval na prestižní Berklee College Of Music obor performance a jazzová kompozice. Poté co se v lednu roku 2004 téměř na dva roky přestěhoval do Nepálu, navštěvoval kurzy bambusové flétny na Kathmandu Music University.
Již ve věku 18 let se stal členem velmi úspěšného hudebního tělesa Originální Pražský Synkopický Orchestr. Veřejně známým se ovšem stal až po natočení televizní adaptace románu Josefa Škvoreckého Prima sezona, kde ztvárnil postavu Dannyho Smiřického. K tomuto seriálu zároveň nahrál hudbu.

V roce 1996 spoluzakládal big band Pražský Swingový Orchestr, který se specializoval na americký swing čtyřicátých let. Jako hlavní sólista, zpěvák a moderátor big bandu vystupoval na řadě jazzových festivalů – Hradec Králové, Přerov, Pezinok, Berlin, Breda, Kiel, Munich, Marciac atd., a koncertů v celé Evropě. S indickou zpěvačkou Renu Gidoomal vydal v roce 2002 v Londýně album Bhakti Junction.

Jako student Berklee College of Music a člen The Royal Caribbean Orchestra (2003) měl Kroutil možnost vystupovat s věhlasnými americkými umělci, jako The Platters s Herbem Reidem, Marty Allenem, Kennym Jamesem, Victorem Mendozou a Joe Mareinym (členem slavného All Stars Bandu Louise Armstronga). Poté, co se přestěhoval do Nepálu (2004-5), založil vlastní ansámbl The McTwisters, který hrál výhradně jeho kompozice. Po návratu do České Republiky (říjen 2005) dostal nabídku hrát po boku slavné zpěvačky, legendy českého jazzu, Jany Koubkové ve skupině Funk and Latin Friends.
V roce 2006 založil svůj soubor Petr Kroutil Orchestra, který hraje jak původní tvorbu, tak i známé americké standardy. Do svých řad přizval většinou ty nejzkušenější spoluhráče a pedagogy Konzervatoře Jaroslava Ježka. Soubor činí kvartet špičkových jazzových muzikantů, který výjimečným a moderním způsobem navazuje na tradici americké swingové hudby a naprosto unikátním způsobem ji propojuje s prvky world music. Pod taktovkou frontmana Petra Kroutila kapela zaručuje dynamickou, vášnivou a energizující show.

Na podzim roku 2007 se stal hlavním spoluhráčem legendárního mystického ruského umělce Borise Grebenščikova, který měl vystoupení v Praze. Namísto tvrdého rocku ovšem oba hráli tibetské mantry pro téměř 800 nadšených posluchačů. Pro Michala Horáčka v roce 2008 nahrál nejúspěšnější album a Desku roku - Ohrožený druh. S dlouholetou kolegyní Renu Gidoomal natočil v říjnu roku 2010 nové album pro děti – Human Values, na kterém spolupracují i spoluhráči z kapely. V témže měsíci hrál s Renu zatím svůj největší koncert v Londýně na Trafalgar Square při příležitosti oslav indického svátku Divali pro téměř 25 tisíc lidí.

BLACK BUŘIŇOS. Kapela se zrodila z přípravky Mladého týnišťského big bandu na Základní umělecké škole Týniště nad Orlicí v roce 2005. Od svého vzniku se věnuje interpretaci především dixielandových standardů.
V roce 2007 a 2010 dosáhla velkého úspěchu, když zvítězila v ústředním kole Národní soutěže ZUŠ v kategorii jazzových a tanečních orchestrů v Litvínově, její dva členové, klarinetista Pavel Zemen a tubista Ladislav Lejnar získali ocenění za mimořádný sólový výkon.
Dixieland týnišťské ZUŠ, který si mezitím přisvojil název Blalck Buřiňos, má za sebou celou řadu festivalových i samostatných koncertů na mnoha místech kraje i celé České republiky. Kapela pravidelně vystupuje v rámci prestižního festivalu Středoevropský dixielandový most v Hradci Králové, swingového festivalu v Týništi, Jazzového festivalu v Děčíně, Chrudimi či významné mezinárodní akce Nábřeží paromilů v Hradci Králové, kde dixielandová hudba v podání Black Buřiňos dokonale dotváří atmosféru prohánějících se parních strojů.

Přes svůj relativně nízký věk zvládají členové kapely obtížné dixielandové frázování a svou radost ze hry úspěšně přenášejí rovněž mezi posluchače. Mezi poslední velké úspěchy kapely je třeba přiřadit natočení prvního CD, které mělo svůj křest v neděli 9. ledna 2011 v Týništi nad Orlicí a spoluvítězství“ v rozhlasové soutěži Concerto Bohemia. Tento úspěch kapele umožní další profesionální nahrávku v Českém rozhlase Praha a účast na koncertě vítězů 12. listopadu 2011 ve Velkém sále Paláce Žofín. Tento koncert se uskuteční za asistence televizních kamer.

VLADO ULRICH ESPINOZA se narodil v květnu 1976 v Limě v Peru. Svůj zájem o muziku ukázal již v raném dětství; nicméně první kontakt s hudbou měl až ve dvanácti letech. Přestože ukázal nezměrný potenciál ve hře na ostatní dechové nástroje, nejvíce fascinován byl magickým zvukem Queny (Incké flétny). Tehdy se rozhodl zasvětit svůj život studiu a šíření tohoto nástroje. V roce 1992 začal hrát na quenu ve folkové kapele Kuntur Wasi, a právě tam muzikálně rostl jako hráč na další dechové nástroje. V sedmnácti šel na Národní hudební konzervatoř v Limě. Ve stejné době se učil kompozici s Walterem Casasem a Franciscem Pulgar Vidalem, známými perskými skladateli.
V roce 1997 se stal hlavním quenistou ve skupině Yawar, která je jednou z nejpopulárnějších folkových skupin v Peru. Potom měl možnost účinkovat v mnoha různých městech v Peru a navštívit hudební festivaly například v Dánsku, Německu, Španělsku, Maroku a Portugalsku. V roce 2001 se rozhodl přestěhovat do Španělska a začal svou sólovou dráhu. V roce 2004 uvedl Queneando, projekt na kterém pracoval dlouhou dobu. Zde předvedl vysokou úroveň virtuozity na nástroj a pochopení kvalit a možností queny.

Vždy byl známý vysokou úrovní muzikálnosti a nádhernou interpretací svého nástroje. Navíc díky jeho citlivosti a vřelé povaze je zvuk unikátní a potěší každého, kdo ho slyší. Rozhodně učinil nástroj svoji součástí. V roce 2008 začal nahrávat Los Cuentos del Camino jeho první sólové CD, kde používá Quenu a Sikus (Andskou flétnu) jako hlavní nástroje, a kde hraje muziku jím složenou a naaranžovanou. Koncertoval ve Španělsku, především ve Valencii a v Madridu. V roce 2009 se rozhodl přestěhovat do České republiky uprostřed Evropy, kde se snaží svou muzikou podpořit myšlenku míru, tolerance a různorodosti.

KVARTETO SESTRY HAVELKOVY vzniklo osamostatněním dámské vokální sekce Originálního pražského synkopického orchestru. Do té doby (1994) existovalo pouze trio, v němž se jednotlivé členky střídaly podle odchodů a příchodů na mateřskou dovolenou. V momentě, kdy se ocitly v počtu čtyř netěhotných, nechtěly se už opustit a začaly zpívat čtyřhlasně.
V roce 1995 odešly společně s Ondřejem Havelkou z orchestru a nově se staly součástí Melody Makers Ondřeje Havelky. Zároveň však pokračovaly v sólových aktivitách. Budovaly si svůj malý orchestr pod vedením kapelníka Jaroslava Šimíčka a natočily druhé album Bláznivý den - tentokrát z písní českého swingového autora Jiřího Traxlera.

Sestry Havelkovy se po celou dobu své existence věnují přednesu výhradně písní o lásce z doby meziválečné, v případě své druhé desky Bláznivý den i z doby pozdější. Osudovým se stalo setkání s Jiřím Traxlerem, hitmakerem předválečné éry a jedním z mála žijících autorů té doby. Při své návštěvě v Praze byl uváděn jako živá legenda, Sestry Havelkovy v něm však objevily přitažlivého muže s nehasnoucí jiskrou v oku. Společná setkání vyústila v přátelství.

PIRATE SWING BAND je vlastní kapela JIŘÍHO ŠEVČÍKA zahrnující třináct respektovaných sólistů mnoha žánrů (od rockerů po filharmoniky) z celé republiky. Repertoár kapely tvoří nejen swing, ale především vlastní původní, svěží a vtipné swingové verze hitů jiných hudebních žánrů (Jackson, Madonna, Police, Queen, Bon Jovi, Oasis, atd.), což těleso činí výjimečným. Nikdo jiný se totiž této „disciplíně“ u nás ani v Evropě nevěnuje.
Velmi důležitou složkou každého koncertu či vystoupení je humor, hudba by totiž měla především bavit. Pirate Swing band na sebe poprvé strhl pozornost veřejnosti a médií „pirátským“ koncertem na střeše, který se objevil na titulních stranách novin, TV Nova o něm informovala dokonce v hlavních zprávách. Pověst kapely coby „jiných“ a hudebně nevypočitatelných swingových chameleónů ji předchází. Dělají zkrátka všechno jinak, než je zvykem.

Jiří Ševčík je vystudovaným hudebníkem, pěveckým sólistou big bandu Felixe Slováčka, big bandu Aldis a vlastní skupiny Pirate Swing band. Tu i jeho coby sólistu zahrnuje oficiální žebříček Českého slavíka. V roce 2008 se Jiří Ševčík probojoval do finále celosvětové pěvecké soutěže Q Talent v Británii, skončil bronzový (z více než dvou tisíc přihlášených), navíc získal speciální ocenění „Most entertaining performance“. O rok později jako jediný Evropan získal právo zpívat oficiální vánoční píseň města New York, kterou mu věnoval slavný skladatel Richard Currier (Sinatra, Bennett, Minelli).
V roce 2011 si ho i s kapelou (ze třiceti umělců a kapel z celého světa) vybrala skupina Queen k účinkování na VIP party u příležitosti nedožitých 65tin Freddieho Mercuryho ve švýcarském Montreux a současně k oslavě 40 let Queen. Opakovaně účinkoval v Německu, Polsku, Holandsku, Francii, Švýcarsku, Chorvatsku, Tunisku, Egyptě, Británii a USA.

Coby zpěvák a moderátor se pravidelně objevuje za mikrofonem těch nejprestižnějších kulturních akcí a jeho společnost Art Storm CZ produkuje široké spektrum akcí a pořadů, a to jak z ranku hudby populární, tak i vážné, módní přehlídky, plesy, prezentace, charitativní galavečery, sportovní turnaje a mnoho dalšího.