Hradozámecká noc, jejíž obliba vylétla od prvního ročníku strmě nahoru, zde proběhne už tuto sobotu. První návštěvníky zde přivítají v 17:30 hodin, ti poslední se vydají na cestu ve 23 hodin. Diváky čeká přibližně sedmdesátiminutová prohlídka plná překvapení v podobě krátkých hereckých výstupů, vztahujících se k historii zámku.

Čím Hradozámecká noc získává na oblibě? Tajuplná atmosféra jen mírně osvětlených komnat už sama o sobě činí prohlídku zajímavou. Při Hradozámecké noci se navíc tyto komnaty stávají tou nejlepší kulisou pro postavy, jejichž cílem je zaujmout a pobavit přihlížející. Pastvou pro oči jsou i kostýmy inspirované dobovou módou, jejichž návrhářkou a tvůrkyní je Alena Zvolánková.

Letos se návštěvníci mohou těšit na výběr toho nejlepšího. „Letošní ročník je již šestý, a tak jsme se rozhodli pro pětiletou rekapitulaci – vybrali jsme scénky, které se v uplynulých letech nejvíce líbily. Chybět určitě nebude Kateřina ze Šelemberka, jejíž výstupy mají vždy zaručený úspěch," zmiňuje Milan Junek, jeden z pořadatelů, nešťastnou Kateřinu, marně hledající mezi návštěvníky svého milence, rytíře Šanovce. Ovšem přítomní pánové, kteří by se náhodou jejímu rytíři podobali, se nemusí ničeho obávat. Kateřina totiž byla svým žárlivým manželem zhruba před pěti sty lety zazděná, takže se jedná pouze o jejího ducha. A jak známo, duchové jsou nehmotní, tudíž v tomto směru neškodní.

Pokud se rozhodnete strávit sobotní večer či noc ve zdech opočenského zámku, neváhejte a zarezervujte si lístky. Určitě si užijete v jeho překrásných komnatách prohlídku s mnoha milými a úsměvnými překvapeními.⋌(dm)