Cvrčci, Koťata, okolní přípravky, Ptáčata B, Ptáčata A a hosté ze Šumperka. Tak vypadlo pořadí účinkujících Jarního koncertu maličkých, který se uskutečnil v pátek v Pelclově divadle.

Moderování navštěvované akce se ujali pejsek a kočička. „Máme zde všechna oddělení Rychnovského dětského sboru včetně přípravek z okolí, ale bez Carminy. Jako hosta jsme tentokrát pozvali Barevné děti a Plameňáky,“ uvedla manažerka RDS Eva Štréglová.

Šumperk tak vyslal do Rychnova n. K. zástupce svých dvou mladších sborů. „Nejsou to ti nejmenší – Růžové děti, ti si ještě na vícedenní cesty netroufají, ani ti nezkušenější – Motýli. Barevné děti, ač na první pohled nevypadají, jsou služeb nejstarším oddělením našeho sboru. Přišly na svět již na sklonku šedesátých let, kdy původní jediná přípravka Skřivánek vypučela dvěma odnožemi: Růžovým a Barevným Skřivánkem. Ten pak odletěl a děti zůstaly,“ zavzpomínal šumperský sbormistr Tomáš Motýl, kterého doprovázely klavíristka Jana Todeková a flétnistka Marcela Nováková.

Naopak Plameňáci se zrodili v plodném období druhé poloviny osmdesátých let, kdy již všechna tři dosavadní oddělení praskala ve švech a bylo nutné zřídit další sbor. „Scházelo se nás tehdy více než tři sta padesát. Dnes již dávno ve švech nic nepraská a naše sbory jsou docela útlé. Naštěstí to nemá nic společného s jejich chutí do zpívání,“ bilancoval sbormistr šumperských sborů, které publikum ocenilo dlouhým potleskem. (ign)