Michal Horáček celý večer moderoval a připomněl především své třicetileté přátelství se skladatelem Petrem Hapkou, jejich společné písně pak byly nosným prvkem programu. Nádherný májový večer dokreslily skladby, které přednesly hosté. Do některých písní Hany Hegerové se "oblékla" Lenka Nová, Ondřej Ruml se svým neuvěřitelným hlasovým rozsahem připomněl posluchačům známé Hapkovy písně a Františka Segrada představovat určitě nemusíme. Byl lásky čas… i v novopackém kině. Zpěváky doprovodil orchestr vynikajících sólistů: kytara Josef Štěpánek, cello Petra Malíšková, piano Jan Steindorfer, kontrabas Jan Tengler a bubny Miloš Dvořáček.

Lenku Novou, zpěvačku a divadelní herečku (Švandovo divadlo), si určitě někteří pamatují z formace Laura a její tygři. Lenka se nyní více věnuje sólové kariéře a také zpívání v programu Na cestě.

Rodilý Valach s italskými předky František Segrado zpívá sice už 40 let, nicméně svého prvního alba se dočkal v předvečer svých šedesátin. Vystupoval s kapelou Čechomor, hrál a zpíval v lyrikálu Kudykam, s Michalem Horáčkem spolupracoval i na CD Tak to chodí a na projektu Český kalendář.

Ondřej Ruml se do povědomí dostal v roce 2008, kdy se účastnil pěvecké soutěže X-Factor, kde skončil na druhém místě. S panem Horáčkem Ondřej spolupracuje od roku 2010, v roce 2012 jsme ho mohli vidět ve Švandově divadle v projektu Český kalendář. Aktuálně vystupuje s František Kop Quartetem a BeatBurger Bandem.