Na jevišti se však tentokrát vysřídaly jednotlivé hudební příspěvky v nevšední pestrosti – co do věku účinkujících, to i do náročnosti skladeb a kvality jejich podání. Byla zastoupena i nejmladší generace.
Na harmoniku hned v úvodu zahrála teprve osmiletá Edita Soldátová (viz foto). Zahrála v doprovodu své paní učitelky Kateřiny Strážnické. Navštěvuje místní ZUŠ F. I. Tůmy v Kostelci.

A to již vystupovala na Rabštejně při setkání harmonikářů podruhé. Úspěšnou premiéru měla totiž loni. A odkud přijeli ostatní harmonikáři?
Přijeli, respektive dorazili pěšky, jak místní účastníci, kteří velice dobře reprezentovali naše řady, tak z blízkého, ale i vzdáleného okolí (například z Čestic, Čermné n.Orl., ale i z Prahy či Úpice v Podkrkonoší). Někteří velice silně zaujali publikum.

Návštěvník tohoto setkání si mohl vyposlechnout velmi pestrou směs hudby, a to od písniček lidových až po operní skladby (úryvek z Dvořákovy Rusalky v podání Dany Sokolové a Petra Šimáčka).
Po úspěšném zakončení akce na sále se hudebníci se svými nástroji a návštěvníky rozmístili po budově Rabštejna (kavárna, sál a foyer) a dál zněly lidové písničky a zpěv.
Úžasné. Večer, který zahájila ředitelka SK Rabštejn Marta Klimešová, velmi příjemně moderoval Petr Šimáček, harmonikář z Kapesní kapely Kapka.

„Jsem rád, že se do našich řad dostávají lidé z mladší generace, kteří dávají přednost harmonice před ostatními zálibami. Tím bude zajištěno pokračování tradice a lidský druh Homo harmonikář nikdy nevyhyne," prohlásil Petr Šimáček.

„Setkání harmonikářů je akce, při které zpívá skutečně celý sál. Je to nádherný zážitek. Těšíme se za rok na další setkání. Sejdeme se na Rabštejně v podzimním čase příští rok při 29. ročníku," dodala Marta Klimešová.