Mezi mořskými škebličkami na stolech vyrovnané řecké speciality a nechybí ani nejlepší víno z Balkánu a svatební koláčky. Tety z Bulharska vítají další hosty a do hliněných kalíšků rozlévají Metaxu a Ouzo. Svatebčané se oblékají do slavnostních barevných krojů. Tak začala sobotní řecká svatba, tedy 15. ples Rychnovského dětského sboru v Pelclově divadle. Ten nenechal ani letos nikoho z přítomných na pochybách, že jde o vrchol plesové sezony.

Divadelní sál se tak na několik hodin proměnil v Balkán. „Návštěvníci plesu vlastně viděli premiéru připravovaného programu, jehož součástí je právě řecká svatba,“ komentoval sbormistr Karel Štrégl kruhový tanec Carminy v sedmdesáti krojích. Rychnovský dětský sbor přitom k nácviku tanců využil řecké lektory z Krnova a bulharskou tanečnici Boryanu Lilovu.

Plný parket tanečníků dostala do varu již tradiční skupina Koplahoband, která v jednu chvíli celý sál „posadila“ na kolena. „Tohle můžete prožít jen na tomto plese. Bylo to prostě úžasné a klobouk dolů před všemi, co se na tom podíleli,“ nešetřili chválou návštěvníci.