Rychnovský Klub chovatelů okrasného ptactva přišel o prostory bývalé střelnice a ztrácí členskou základnu. Předseda ZO ČSCH Vladimír Hulman však občanskému sdružení nabízí, že je jako svaz zastřeší.

„Pro nás to je malér, protože to odradilo spoustu chovatelů, čímž přicházíme o členskou základnu, která v současnosti činí 16 lidí. Necítí prostě jistotu a nezapojují se aktivně do činnosti sdružení,“ komentoval současný stav Klubu chovatelů okrasného ptactva jeho místopředseda Jan Nejdl. „V minulosti jsme si zdemolovaný objekt svépomocí opravili a od města jsme měli pronájem zdarma, za údržbu. Teď již platíme a máme předplaceno do konce roku,“ vysvětlil Nejdl.

Předseda ZO Českého svazu chovatelů Vladimír Hulman o kritické situaci kolegů nevěděl. „Jde totiž o samostatné sdružení, které není organizované pod ČSCH. Od roku 1990, kdy jsme prožívali největší problémy, jsme asi třikrát nabízeli chovatelům, ať jdou pod nás. V tomto případě by fungovali jako samostatný odbor a mohli by využívat náš areál. Ale doposud nechtěli,“ reagoval na dotaz Hulman s tím, že však jejich nabídka trvá. „Vím, že jde o navštěvované akce, které jsou pro veřejnost lákavé. Byla by skutečně škoda, kdyby tito chovatelé skončili,“ míní předseda ČSCH, který má 65 členů a čtyři samostatné odbornosti.