Ave Maria

„Když to všechno sečtu, tak Rychnovský dětský sbor má letos v předvánočním období celkem 26 vystoupení. Z toho Ptáčata šest a Carmina dvacet,“ komentoval šňůru koncertů sbormistra Karel Štrégl s tím, že pro koncertní oddělení vše začalo ji 27. listopadu, kdy Carmina vystoupila s vánočním programem na firemní akci v Pelclově divadle.

Předvánoční program, který úspěšný rychnovský sbor letos připravil, je poznamenaný i 15. výročím RDS. „Samozřejmě, že v druhé části koncertů máme připravené tradiční koledy a písničky, bez kterých by se Vánoce neobešly. Nicméně první část programu tvoří výběr našich největších hitů od roku 2000 až do současnosti,“ prozradil zakladatel RDS a letitý sbormistr.

Kromě zmíněných akcí, které zakončí 26. prosince vystoupení v rychnovském kostele sv. Havla, však Carminu může veřejnost slyšet ještě na šesti vánočních koncertech – Ave Maria 2008. Zde se představí se skutečnými profesionály, a to klavíristou Vladimírem Županem, varhaníkem Michalem Novenkem a pěvci Emou Hubáčkovou a Ladislavem Mlejnkem.

„To byla skutečně náhoda, ale v každém případě jde o umělecký zážitek. Ema Hubáčková mi totiž volala, že bude vystupovat v Rychnově a zda si nechceme s nimi zazpívat. Když jsem souhlasil, usoudila, že když se to Carmina bude učit, tak že by mohla odzpívat všechny koncerty,“ zavzpomínal Karel Štrégl.

Záznam v rozhlase

Carmina má za sebou již nedělní premiéru ve Dvoře Králové a v Rychnově zazpívá 16. 12. v 19 hodin v kostele Nejsvětější Trojice. „Při vystoupení v Hradci Králové nás bude natáčet Český rozhlas a záznam uslyší veřejnost v celostátním vysílání na Štědrý den,“ dodal Karel Štrégl.