Tentokrát zavítá Duo Kmen do Dobrušky s pořadem lidových písní ze 14. až 19. století, které si zpíval prostý lid v podhradí. Skladby doplní milé povídání o velikonočních zvycích a lidových tradicích, týkajících se těchto svátků.
Barvitá a stylová vystoupení Pavlíny a Josefa Rudolfových mohou posluchači navštěvovat na české hudební scéně již od roku 1990. Zvukovými kombinacemi akustických kytar, houslí a fléten s historickými nástroji – trumšajtem, fanfrnochem, tamburínou a skotskými píšťalkami – dosahuje folkové Duo Kmen své hudební originality.
Hudební krédo skupiny: „Navazujeme na muzikantské tradice minulosti a snažíme se přiblížit současnému posluchači hudební a textové kouzlo českých lidových písniček a melodií od nejstarších dob až po 19. století.“
Obrovský úspěch slavily české lidové písničky v jejich podání například v Kanadě, kde vzbudila údiv hluboká a bohatá historie české lidové písně. Jejich originální produkce jsou vyhledávány u příležitostí prezentací hradů a zámků, výročí bitev, založení měst a jiných historických událostí.
Oba interprety můžete často potkat na různých vánočních akcích, dnech řemesel, na jarmarcích, trzích a podobně.

Vladimíra Svobodová