Rychnovský dámský Lions Club v čele s novou prezidentkou pořádá tradiční jarmarky a pomáhá postiženým.

V květnu letošního roku ukončila své roční prezidentské období charter prezidentka Andrea Hynková. Do čela klubu nastoupila dosavadní viceprezidentka Renata Sršňová. Se staronovým týmem se i ona pustila do charitativních aktivit.

Na květnovém večeru byl zástupcům Sdružení Neratov předán osobní počítač pro jejich klienty. Částka byla získána z Modní show v Hradci Králové, kterou klub pořádal. Tento večer přijaly také prezidentka i charter prezidentka pozvání a v polovině srpna se obě zúčastnily Neratovských poutních slavností.

Tradiční divadelní jarmark, který se konal 24. – 25. srpna 2007, se stal opět další akcí klubu. Letos si dámský klub připravil trochu pozměněné občerstvení. Káva a víno byly doplněny „lokši“, které se servírovaly jak na sladko, tak s paštikou a zelím.

Tento neobvyklý pokrm však návštěvníci jarmarku uvítali jako příjemnou změnu. Výtěžek byl věnován Občanskému sdružení Orion v Rychnově nad Kněžnou na nákup speciálních pomůcek pro muzikoterapii.

Členky lionského klubu se také zúčastnily slavnostního Dne otevřených dveří tohoto sdružení.

V říjnu pořádal pánský klub Den pro postižené. Svojí účastí tuto akci ženy také podpořily.

Dámský klub Dobromila chystá před koncem roku ještě dvě významné akce. Začátkem prosince uspořádá tradiční „Mikulášskou nadílku“ pro děti z Dětského domova v Potštejně.

Zámecké adventní trhy, které budou probíhat ve dnech 15. – 16. prosince 2007, budou závěrečnou letošní akcí.

Klub se bude znovu prezentovat tradičním vánočním punčem a specialitou (chléb se sádlem, škvarky a cibulí). Zakončí tak úspěšný rok.

Přejme si tedy pevné zdraví, spokojenost, vzájemnou úctu, slušnost, lví sílu a odvahu, ať můžeme společně naplňovat naše další charitativní poslání.

RENATA SRŠŇOVÁ