Dobrušskou synagogu rozezní koncert Yale Strom Tria

Yale Strom Trio přijede do Dobrušky a s sebou přiveze i koncert židovské hudby. Ten se uskuteční ve středu 12. června v synagoze na Šubertově náměstí. Začátek je v 18 hodin. Americký klezmerový houslista a zpěvák Yale Strom provádí dlouholetý etnografický výzkum mezi židovskými a romskými komunitami ve střední a východní Evropě, z něhož vychází mnoho jeho melodií. Spolu s předním českým kontrabasistou Petrem Dvorským a běloruským akordeonistou Aliaksandrem Yasinskim zahrají teskné i extatické klezmerové, chasidské i romské melodie. Vstupné je 120 korun.

Modelky se projdou po molu v Týništi pro dobrou věc

Centrum Orion pořádá ve spolupráci s Butikem Blue Lady a Kulturním centrem města Týniště nad Orlicí benefiční módní přehlídku. Uskuteční se 15. června od 18 hodin v Domě kultury v Týništi nad Orlicí. Modelky předvedou modely butiku Blue Lady a také šperky Zlatnictví Svobodová. Večerem bude provázet Jan Dušek a nebude chybět ani vystoupení taneční skupiny SMOT ART. Všechny předváděné modely budou prodejné a zájemci si budou moci pořídit i výrobky nebo originální obrazy, na jejichž výrobě spolupracovali klienti Centra Orion, nebo se mohou seznámit s ekologickými čistícími přípravky společnosti EURONA.
Vstupenky bude možné zakoupit na třech místech, a to v Domě kultury v Týništi nad Orlicí, v Butiku Blue Lady taktéž v Týništi nebo v Centru Orion v Dlouhé Vsi. Vstupenka zahrnuje také welcome drink, občerstvení formou rautu a další bonusy.