Uspořádat řemeslný jarmark doplněný i vystoupeními kejklířů či herců se rozhodlo pod vlastní taktovkou město spolu s organizací Kultura.

Již dnes a zítra se tak Poláčkovo náměstí a nádvoří Kolowratského zámku zaplní stánky všeho druhu a rozhodně nebude chybět ani dobrá muzika či něco k snědku. O brilantní zahájení akce se postará kapela Klapeto z Moravy, která přivítá návštěvníky po 16. hodině. Poté už přichozí z víru zábavy jen ztěží vyjdou. kdo se bude chtít bavit, má příležitost co každou hodinu.

Všichni, kdo na jarmark zavítají, by si určitě neměli nechat ujít jedinečné divadelní přestavení Františka Ringo Čecha Dívčí válka. Na nádvoří zámku ji sehraje soubor divadla OKKO, a to od 18.40 hodin.

Na své si přijdou i rodiče s dětmi, pro něž je připraveno hned několik klasických pohádek včetně Červené Karkulky nebo příběh Jak šlo tele do světa. Páteční den završí ohňová show a pár písní kapely Klapeto na dobrou noc.

Sobotní jarmareční den zahájí prodejci i divadelníci hned po 10. hodině. Kdo je zvědaví, bude moci řemeslníky pozorovat i při práci. A ti nejodvážnější si budou smět také něco vyzkoušet.

Po oba dva dny se otevřou dveře rychnovského Kolowratského zámku. Kdo by čekal klasické prohlídky, ten by se tentokrát spletl. Průvodci si pro návštěvníky přichystali trochu něco jiného a podstatně originálnějšího. Prohlídku zámku budou doprovázet oživlé obrazy.

Nejen divadelníci si připraví pro návštěvníky jeden zážitek za druhým. Ohromit příchozí se pokusí i šermířská skupina Flamberk nebo žongléři Pupa či Martin.

Program vyvrcholí zítra ve 22.20 hodin ohňovou show a společným vystoupením tanečnic, žonglérů a šermířů.