V pátek 19. října od 20 hodin ji soubor zahraje v Novohradeckém divadle a v neděli 21. října od 19 hodin v Opočenském divadle. Provokativní dílo Josefa Tejkla opěvuje fotbal a půvab žen. Hra kontroverzního autora vzbudila na festivalu Jiráskův Hronov rozruch.

Někteří znechuceně odcházeli, ale většina se dobře bavila. Divadelní kritici vybrali z celé republiky pouze tuto hru a soubor z Kostelce nad Orlicí vyslali na Slovensko reprezentovat českou tvorbu.
Černí šviháci sehráli inscenaci také v rámci cyklu Činoherní klub uvádí, během něhož se na jevišti prestižního pražského divadla představují nejzajímavější neprofesionální soubory. Vstupenky se prodávají hodinu před začátkem u vstupu do sálu a v informačním centru na Gočárově třídě v Hradci Králové.

Černí šviháci neudělali Lojzíkovi ostudu
13.8.2007 17:06, aktualizováno 15.8.2007 17:18
VÝCHODNÍ ČECHY - Jen ve stínu skalnatého Boru, nikoliv však ve stínu Jiráskova Hronova se ve čtvrtek a pátek minulého týdne konal mikrofestival amatérského divadla Lojzíkův Machov. Zbaven všech oficialit (které beztak nikdy neměl) splnil potřetí očekávání zasvěcených diváků – báječně a chytře pobavil. Více…: (klikněte zde)