O setkání s představiteli města a městského úřadu byl mezi seniory velký zájem, který vyústil ve velmi srdečnou atmosféru prvního letošního pořadu. Starosta Kostelce nad Orlicí Jiří Bartoš i ostatní hosté trpělivě odpovídali na spoustu dotazů a nevyhýbali se žádné odpovědi. Za odměnu pak dostali sluníčka vyrobená dětmi z mateřské školy.
Vlastní diskuzi s atraktivními hosty předcházel slavnostní úvod. Tím byl křest zbrusu nového propagačního materiálu Klubu seniorů Pohoda – skládačky, která obsahuje množství důležitých informací, náklady na její výrobu uhradila kostelecká radnice a vedoucí klubu Pohoda Miroslava Nováková o ní prohlásila:„Je malá rozsahem, ale obsahem, myslím, dost důležitá."
Křtu se zúčastnili všichni, co se nejvíc zasloužili o vznik – Hana Růžičková, která dodala fotografie, Jan Martinec, spolumajitel tiskárny, který zajistil grafiku. „Vše probíhalo bez jediné připomínky z naší strany. Stačilo zadání a oni si opravdu skvělé poradili," řekla autorka textové části skládačky a šéfová klubu v jedné osobě.
A na závěr dodala ještě jednu informaci: „Děti z mateřské školy, co vyrobily sluníčka pro naše hosty, jsem k nám pozvala i s paní učitelkou na návštěvu. Přijdou 16. ledna a po prohlídce klubu jim přečtu pohádku O bledulkách z knížky Josefa Lukáška."
⋌Dana Ehlová