VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dezertér z Volšan má premiéru v Týništi nad Orlicí

Týniště nad Orlicí – Nenapravitelný flamendr dnes večer ovládne město na Orlici. Vysvětlení je prosté i překvapivé. Herec Oldřich Navrátil a jeho kolegové z pražské Divadelní společnosti Julie Jurištové vstoupí dnes večer na pódium divadelního sálu týnišťského Kulturního domu s komedií Dezertér z Volšan v režii Milana Schejbala.

20.4.2010
SDÍLEJ:

Herec Oldřich Navrátil ve hře Dezertér z Volšan. Foto: dediva.cz

Staropražská fraška je jednou z nejúspěšnějších komedií proslulého scenáristy, herce, malíře a bohéma E. A. Pittermanna - Longena (885-1936). Je plná komických situací, zazní v ní známé staropražské písničky.
„Původně se měla premiéra této komedie uskutečnit v divadle U Hasičů v Praze, ale po dohodě s vedením divadelní společnosti se premiéra přesunula k nám do Týniště nad Orlicí!“ neskrývá radost ředitel týnišťského kulturního zařízení Libor Stolín.
Společnost v Týništi nad Orlicí uvede premiéru komedie o nenapravitelném flamendrovi, hlídaném na příkaz manželky sluhou. Manžel to přežene s koňakem a je pokládán za mrtvého. Jeho žena mu na Olšanech vystrojí pohřeb, ale domnělý nebožtík se probudí a dozví se leccos nepěkného o svém manželství a úmyslech „truchlících“ pozůstalých. Zbytek děje nezůstane utajený divákům, kteří přijdou dnes v 19.30 hodin na slavnostní premiéru do místního Kulturního centra. Kromě Oldřicha Navrátila v hlavní roli mohou vidět například Kamilu Špráchalovou, Julii Jurištovou, Petra Olivu ad.

Autor: Eva Zerzánová

20.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Benefice pro kostel bude i letos spojená s ochutnáváním dobrot

Na festival do Týniště přijedou ochotníci z Miletína.

Na festival do Týniště přijedou ochotníci z Miletína

Kam za sportem v regionu během dne?

Východní Čechy - Pozvánka na vybrané sportovní události v regionu:

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Kam za zábavou? Dejte o sobě vědět

Rychnovsko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.rychnovsky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení