Do jejího ukončení zbývají tři představení. V neděli 6. března se v tradičním čase od 10 hodin uskuteční premiéra pohádky Dvě Maryčky. O 14 dní později 20. března bude na programu její repríza.

„Hrajeme pro děti v předškolním věku. Neděle před obědem jsou tradicí. Babičky a dědečkové přicházejí s vnoučaty, zatímco mámy mohou doma vařit oběd," usmívá se Jitka Kozubová, principálka souboru Svět loutek, jehož tradice sahá až do poloviny minulého století. „Svět loutek vznikl v roce 1950. Po sametové revoluci hledal nové prostory a našel je v sokolovně. Tady hrajeme už patnáct let, od roku 2001," říká vedoucí amatérského souboru.

Počet jeho členů se pohybuje mezi deseti až patnácti. „Momentálně jej tvoří většinou důchodci a školáci ve věku od deseti let. Pouze dvě členky jsou zaměstnané. Rádi bychom naše řady rozšířili. Pokud se chcete k dobrušským loutkařům přidat, přijďte mezi nás do světa loutek," vyzývá Jitka Kozubová případné zájemce.

Sezona loutkařského souboru začíná v září, kdy se zkoušejí nová představení. Divadélko hraje od října.
Letošní sezonu zakončí v neděli 17. dubna už dvanácté Povídání s pimprdlaty. „Po scénce pozveme malé diváky do zákulisí, kde si mohou vystavené loutky osahat a zkusit povodit," dodává principálka dobrušských loutkařů, která k případnému angažmá poskytne bližší informace na telefonním čísle 727 845 111.