Netradičně vyzdobený zámek, plno soutěží pro děti a k tomu ještě i zajíc a kuře v nadživotní velikosti. To je jen malý výběr z pestrého velikonočního programu, který si už dnes můžete užít na zámku v Potštejně. Sezonu tady naplno zahájí vítáním jara. Na bohatý program se mohou těšit nejen děti, ale i dospělí. Tak neseďte doma a vydejte se dnes na výlet do Potštejna.

Od 14 hodin se brány zámku otevřou. Kdo přijde, neprohloupí. „V průběhu celého odpoledne se společně potěšíme pletením pomlázek i proutěných košíků, barvením kraslic, pečením tradičních jidášů i povídáním o českých velikonočních zvycích. Děti budou moci soutěžit o věcné ceny v mnoha velikonočních soutěžích,“ láká kastelánka zámku Kateřina Skalická.

A právě soutěží bude víc než dost. Děti se hned na úvod rozdělí do dvou týmů, které bude podporovat jejich maskot. Někdo se tak stane kuřátkem a jiný zajícem. Své dovednosti a síly změří hned v několika soutěžích. Rodiče zase budou moci hádat, jakou sochu tvoří řezbář nebo si projít zámek, který „se oblékne“ do velikonočního kabátu.

Letos se, pokud počasí dovolí, plánuje rozšíření vyhrazeného prostoru z nádvoří do předzámčí. Avšak i kdyby pršelo nebo bylo chladno, zámecké prostory nabídnou řadu atrakcí. Tak tedy neseďte doma a prožijte Bílou sobotu již ve velikonočním duchu!

Co si na akci můžete užít

Rozmístění stánků:
1. místnost: Voskové kraslice, drátovaní kraslic a panenky ze šustí
2. místnost: Paličkování kraslic, kraslice madeira, aranžování květin, skleněné kraslice
3. místnost: Výstava patchworku, paličkovaná krajka, perokresba
4. místnost: Meziškolní soutěž „O nejkrásnější vajíčko“
5. pod palmou: Řezbářský kout
6. levé podloubí: Kozoovčí vyhlídka, byliny a čaje, dřevěné hračky, včelí produkty
7. nádvoří: Medové víno, frgály, krasohledy pro děti
8. pravé podloubí: Pečení mazanců a jidášů, pedig a hry pro děti
9. průchod: perníčky a vajíčka z překlišky, dekorativní svíčky

Program:
14:00 Zahájení akce
14:15 Příchod velikonočních maskotů zajíce a kuřátka: rozdělení dětí do 2 soutěžních týmů, každé dítě bude pomalování motivem zajíce nebo kuřátka
14:45 „Velikonoční příběh“- čtení a povídání o původu Velikonoc a velikonočních zvycích
15:15 1. týmová hra
15:45 Řezbář vyřezává sochu (hádanka pro diváky)
16:00 2. týmová hra
16:30 „Velikonoční příběh“- čtení a povídání o původu Velikonoc a velikonočních zvycích
17:00 Vyhlášení vítězného týmu