VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DENÍK poradí, kam vyrazit o víkendu

Východní Čechy - Deník přináší přehled akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji ve dnech 16. a 17. října.

15.10.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Svitavsko - Připravte heligonky a akordeony

Jevíčko – Druhé setkání harmonikářů nazvané Malohanácký harmonikář se koná v sobotu v hotelu Morava od 14 hodin. Setkání je určeno hráčům na heligonku a akordeon bez rozdílu věku a žánru.

Polička - V rámci benefičního koncertu pro charitu, který se uskuteční v sobotu 16. října v 17 hodin, vystoupí v poličském Tylově domě zpěvačka a houslistka Iva Bittová. Tato všestranná tvůrkyně, která v současné době žije ve Spojených státech amerických a v nedávné době vystupovala v Česku společně s vynikajícím hudebníkem Bobby McFerrinem, je ve světě považována za vynikající jazzovou interpretku, hudebnici a fenomenální zpěvačku. Výtěžek benefičního koncertu podpoří charitní středisko Otevřené dveře, které se věnuje lidem se zkušeností s duševní chorobou. „Budeme moci uspořádat několikadenní psychoedukační kurz určený nejen našim klientům, ale také jejich blízkým, tj. rodinám, příbuzným, opatrovníkům. Zkrátka lidem, kteří se společně s námi duševně nemocným věnují,“ vysvětlila vedoucí charitního střediska Ivana Rokosová. Psychoedukace je terapeutickou metodou, během které účastník terapie dostává informace týkající se jeho nemoci a její léčby. S tím ale souvisí také rozpoznání různých emočních stavů a příznaků konkrétních duševních chorob, jako jsou například úzkosti, strachy, nežádoucí účinky léků a jiné.

Biskupice - Bojíte se rádi? Pak právě pro vás Biskupičtí připravili pátý ročník Bobříka odvahy. Sraz všech odvážlivců, věk nerozhoduje, je v sobotu v 18.30 hodin před obecním úřadem. Pořadatelé doporučují teplé oblečení a obuv do vlhka.

Polička – V rámci projektu Žij v živých městech s živými památkami, na kterém se podílí i město Polička, díky členství v České inspiraci ve spolupráci se sdružením České dědictví UNESCO, proběhla již v červenci akce Kdybykulich. V říjnu vás čeká další část tohoto projektu - Ozvěny festivalů. Jaká ozvěna čeká město? Divadelní festival Ludmily Cápkové tentokrát v Poličce. Tento festival pořádají v „unescové“ Kroměříži každým rokem a je nazván podle dlouholeté členky ochotnického kroměřížského souboru. Do Poličky přivážejí hru Jeptišky k výročí v podání Divadelního souboru Domu kultury Kroměříž. Tento soubor úspěšně baví obecenstvo již od roku 1952. Hudební komedie Jeptišky k výročí je volným pokračováním muzikálu Jeptišky. Ten soubor uvedl na scénu v roce 1999 a se kterým odehrál 80 repríz. Setkáme se sestrami Regínou, Hubertou Amnézií a Leou a navíc se objeví sestra Mary Support. Během večera plného ztřeštěných zvratů, nečekaných událostí, vědomostních kvízů a podmanivých písniček se možná stane i to, co vůbec nikdo nečeká. Pět jeptišek z Kláštera u nesmyslosrdných sester v Hobokenu nenechá diváka ani na chvilku v klidu. Ti šťastnější si možná odnesou i malý dárek. Celé představení doplňuje živá kapela přímo na jevišti. V Tylově domě 17. října od 19 hodin se tedy máte na co těšit!

Orlickoústecko - Vydejte se i s rodinou na podzimní výšlap

Česká Třebová – V neděli pořádá Český svaz ochránců přírody Podorlicko v České Třebové od 14 do 16 hodin oblíbenou akci „Rodina na stezce“. Začátek je u prvního zastavení naučné stezky v obci Rybník – u tenisových kurtů. Vycházka se soutěžemi na trase Smyslově naučné stezky Údolím Skuhrovského potoka je určena pro dětské nebo rodinné týmy. Na patnácti zastávkách doplněných výkladovými tabulemi se seznámíte s květenou i zvířenou území. Vyzkoušíte své vnímání pomocí smyslových prvků - čichária, dendrofonu, houpaček a na hmatové cestičce. Turisté se na začátek stezky dostanou z nádraží v České Třebové po žluté turistické značce směr Rybník. Délka trasy je asi čtyři kilometry.

Česká Třebová – V čítárně Městské knihovny dnes od 18.30 hodin probíhá autorské čtení Blanky Kostřicové z knihy Dole a nahoře. Jde o novou knihu českotřebovské prozaičky, autobiograficky inspirovanou novelu, která částečně tematicky souvisí s předchozími „Lyžařskými povídkami“.

Jablonné nad Orlicí – Kulturní a informační centrum v Jablonném nad Orlicí zve v neděli od 18 hodin návštěvníky na zahájení výstavy Marie Hájkové s názvem Čarování se sklem. Výstava potrvá do 20. listopadu.

Chrudimsko - Hlinečanka vystoupí s Františkem Syslem

Hlinsko – V pátek od 18 hodin bude pódium v hlinecké Orlovně patřit místní dechovce Hlinečanka. Hostem večera bude nezapomenutelný bavič, zpěvák a imitátor František Sysel.

Chrudim - Sobota bude patřit country folku. V Divadle Karla Pippicha se od 18 hodin koná Trampský podzim. Těšit se můžete na vystoupení zdejší hudební skupiny Chrpa i kapely Pouta Pardubice. Hlavním hostem bude Miki Ryvola.

Krouna - TJ Sokol Krouna zve v sobotu všechny fanoušky na 1. Punk večírek do zdejší sokolovny. Vystoupí kapely VOLANT, Punk Floid, Záviš nebo Donciliz. Pro fanoušky z okolí Krouny jsou zajištěny autobusové svozy, jejich jízdní řád najdete na webových stránkách města.

Chrudim - V pátek a v sobotu se koná v areálu Střední zemědělské školy každoroční výstava holubů, králíků a drůbeže, kterou pořádá Český svaz chovatelů - ZO Chrudim. Výstava je otevřena v pátek od 13 do 17 a v sobotu od 8 do 15 hodin.

Pardubicko - Gastro 2010 pro všechny mlsné jazýčky

Pardubice – Až do sobotní 16. hodiny má široká veřejnost možnost navštívit pardubický Ideon, kde se již od čtvrtka koná 14. ročník největší východočeské gastrovýstavy nazvané GASTRO 2010. Vstup do areálu bude umožněn v deset hodin dopoledne a návštěvníky čeká bohatá tombola (slosování o hodnotné ceny každý den), degustace, baristická a barmanská show, různé kuchařské speciality, odborné přednášky a ukázky.

Pardubice – Atletický oddíl pořádá v neděli za podpory města Pardubice a Dostihového spolku již 41. ročník přespolního běhu Velká pardubická cross-country. Tento masový lidový běh, který se každoročně koná na dostihovém závodišti, je rozdělen do několika kategorií. Lidé se mohou zúčastnit běhu na 2200 metrů či na šest nebo deset kilometrů. Ochuzeni o zábavu nebudou ani rodiče s dětmi. Pro je připravena trať v délce zhruba tři sta metrů.

Královéhradecko - Smiřická Dvorana nabízí pohledy ze 160 zemí

Smiřice – Všude dobře, doma nejlépe. Tak zní název výstavy pohlednic s tematikou místopisu, heraldiky i kartografie, kterou bude od pátku hostit kulturní dům Dvorana ve Smiřicích. Expozice pohlednic ze 160 zemí světa bude přístupná do 5. listopadu.

Hradec Králové – Členky Klubu lidové tvorby z Hradce Králové v sobotu zájemcům ukážou, jak se stát tkalcem bez tkalcovského stavu. Setkání, které se uskuteční v Adalbertinu, potrvá od 9 do 14 hodin.

Hradec Králové – Přednáškový sál Muzea východních Čech se v sobotu od půl desáté stane místem konání konference nazvané Kulturní dědictví v současnosti, která je součástí dlouhodobého osvětového a vzdělávacího cyklu Společnosti ochránců památek ve východních Čechách (SOP). Jejím výstupem se stane sborník, v němž budou uveřejněny jednotlivé příspěvky přednášejících.

Rychnovsko - Hledači pokladů osedlají koně a vydají se na Hubertovu jízdu

Rokytnice v Orlických horách – Na jízdárně SK Wiyrhanea se v sobotu od 10 hodin koná Hubertova jízda. Na programu jsou jezdecké soutěže pro mladé jezdce, jízda zručnosti nebo key hole. V 11.30 hodin bude Hubertova jízda zahájena a ve 12 hodin se vyjede na trasu soutěže hledačů pokladů. Volit se bude také nejpohlednější dvojice a od 19 hodin se můžete těšit na posezení s country kapelou.

Kostelecké Horky - Ve Středisku Modrý dům proběhnou tento víkend oslavy Dne stromů. Na sobotu je připravena od 9 do 13 hodin dílna pletení košíčků z vrbového proutí. V neděli proběhne dílna zpracování ovoce, které se mohou návštěvníci účastnit od 10 do 18 hodin. Ve 14 hodin se účastníci seznámí se specifiky regionálních a starých odrůd ovocných stromů na přednášce, která bude spojená s ochutnávkou plodů. Od 15.30 hodin bude možné ochutnávat rozmanité produkty při posezení u svátečního stolu, které bude spojeno s hudební produkcí.

Opočno – Loutkové divadlo Opočenský kašpárek připravilo na neděli od 15 hodin loutkovou pohádku v Kodymově národním domě. Veselá pohádka z říše lesních skřítků Jak zachránili studánkovou vílu je vhodná pro děti od tří let.

Jičínsko - Parkur na rozloučenou se sezonou

Jičín/Sedličky – V sobotu se od 11 hodin koná v jezdeckém areálu pod Zebínem 4. ročník parkurového skákání na rozloučenou se sezonou. Občerstvení bude zajištěno.

Libuň - V sobotu se v penzionu Libuň koná od 20.30 hodin party v parukách. Kdo přijde v paruce, dostane panáka zdarma.
Miletín – V sobotu pořádá bike team Miletín Prasklej řetěz 10. vyjížďku pro všechny bikové nadšence. Sraz na náměstí v Miletíně je v 10.45 hodin, odjezd v 11 hodin. Více informací najdete na http://prasklejretez.miletin.net.

Markvartice – V sobotu v 19 hodin začíná v kostele sv. Jiljí večer s Karlem Krylem. V pořadu Missa vystoupí Madla Dobrovolná – flétny, zpěv, Lenka Dobrovolná – flétny, zpěv, Dana Klásková – housle, zpěv, Martin Rubáš – rytmika, djembe, Lukáš Kraus – basová kytara, Jan Tomsa – kytara, zpěv.

Náchodsko - Nad „Broďákem“ se ponese štěkot psů

Červený Kostelec - Mushers Club Metuje Červený Kostelec pořádá o víkendu v areálu rybníku Brodský závody psích spřežení Bono 2010. Na trať dlouhou 5,5 km se první závodníci vydají v sobotu ve 12 hodin, v neděli od 10 hodin. V neděli vyběhnou na trať se svými psy také děti. Po oba dva dny můžete obdivovat výkony soutěžících v kategoriích caniscross, bikejöring, scooter a zápřahy psů s kolovými vozíky.

Česká Skalice - Účastníci osmého ročníku Slavnosti stromů se sejdou v sobotu ve 14 hodin u kašny na Husově náměstí v České Skalici. Navštíví památné stromy města a stromy, které byly vysazeny v minulých ročnících.

Nové Město nad Metují – Místní Klub českých turistů pořádá v sobotu 9. ročník turistického pochodu Podorlický šmajd. Prezentace a start je od 7 do 10 hodin u sokolovny. Připraveny jsou trasy pro pěší 10, 16 a 24 km a cyklotrasa na 30 km. Trasa pro vozíčkáře měří 5 km a start je od 10 do 11 hodin také u sokolovny.

Česká Skalice – V chovatelském areálu se tento víkend koná výstava králíků a drůbeže. Připravena je také soutěž agility a ukázky spřádání vlny a dalších řemesel. Na výstavě bude možno zakoupit chovné kuřice a různé chovatelské potřeby. Otevřeno bude v sobotu od 8 do 16 hodin a v neděli od 8 do 11 hodin. Občerstvení bude zajištěno po oba výstavní dny.

Náchodsko - Bratři Nedvědi pozvali své posluchače do kostela

Horní Brusnice – Sourozenecké duo Honza a František Nedvědi vystoupí v sobotu večer v kostele sv. Mikuláše v Horní Brusnici u Dvora Králové. Koncert populárních písničkářů začíná v 19 hodin.

Vrchlabí
– Tradiční Den stromů pořádá v sobotu Správa KRNAP. Program pro děti začne v 9 hodin, kdy zájemci mohou nosit figurky, zvířátka či bižuterii z přírodních materiálů do soutěže Kaštaňák. Od 10 hodin budou probíhat stromové herní aktivity a pražení jedlých kaštanů. Součástí akce je lesnická exkurze v sousedním Strážném. Odjezd je v 10.30.

Vrchlabí
- Závody pro příznivce rybolovu feederovou technikou pořádá v sobotu na rybníku u letiště vrchlabská organizace. Nejlepší lovci získají poháry a hodnotné ceny. Prezentace účastníků je od 7.30 do 8.15, vyhlášení výsledků v 15.30 hodin. Kapacita závodů je omezena na padesát míst.

Malé Svatoňovice - Již 15. ročník Bluegrassové dílny Jindry Hylmara a Petra Brandejse proběhne o víkendu v areálu soukromého učiliště. Akce vyvrcholí v sobotu od 19 hodin v kulturním klubu na náměstí K. Čapka koncertem skupiny Black Jack a vystoupením Petra Brandejse a lektorů dílny.

Dvůr Králové - Koncert Radima Hladíka a kapely Blue Effect nabídne v sobotu od 22 hodin Zábavní centrum Zálabí. Poté je připravena light rockotéka.

Bílá Třemešná - V pátek začíná v obci posvícení. Do pondělí budou ve všech restauracích vepřové hody i taneční zábavy. Posvícenský průvod vyrazí v neděli od 12.30 hodin na pochod obcí od hřiště na Dubině. Vítány jsou masky.

15.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Klára Dostálová

S prezidentem si Dostálová rozumí. Oba chtějí investovat

Ilustrační foto

Častolovická ulice se otevřela autům. S měsíčním zpožděním

Kraj dostal nové léčebné zařízení

Královéhradecký kraj - Nová hyperbarická komora se v pátek v 11 hodin slavnostně otevřela v Rehabilitačním ústavu Hostinné. V Královéhradeckém kraji je pouze jedno léčebné zařízení tohoto typu, a to právě v Hostinném.

Studenti v kraji volili hlavu státu

Královéhradecký kraj - Výsledky studentských prezidentských voleb jsou už známé. Středoškoláci nanečisto volili prezidenta i na středních školách Královéhradeckého kraje.

Dětenický betlém znovu ožívá

Královéhradecko, Dětenice - Příběh dětenického betléma, jehož počátek se datuje do devatenáctého století, ožívá v jednadvacátém století.

Zima, vítr, sníh. Běželo se znovu až do oblak

Východní Čechy, Dolní Morava - Pocitových mínus deset hlásil meteoservis na hřebeni sjezdovek na Dolní Moravě. „Krásné zimní počasí,“ radoval se Ondřej Fejfar, který tu na třetí pokus vyhrál Běh do oblak. Krutý přes tříkilometrový výšlap a zároveň parádní zahájení zimní sezony pod Králickým Sněžníkem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT