„Ve čtvrtek se bude konat předpremiéra. Hru opět uvedeme v pátek a v sobotu. Nebude to však úplná premiéra, protože tuto hru náš soubor hrál před téměř padesáti lety," uvedl Jan Bohatý, režisér týnišťského souboru Jirásek.

Prozradil, že on sám patří mezi pět lidí, kteří jsou pamětníky oněch představení. Tenkrát si prý ve hře zahrál. Dnes bude své kolegy řídit z režisérského postu. Výběr hry byl prý celkem jednoznačný. Jde o hudební komedii, na které se zdejší soubor orientuje. A hlavně je tento kousek plný humoru.

„Děj vypráví o dvou studentech, kteří se zamilují do dvou dívek. Aby se k nim dostali blíže, přestrojí dalšího svého kamarádu za tetu jednoho z nich. Nakonec ale přijíždí i skutečná teta a děj se komplikuje," prozradil režisér obnovené premiéry s tím, že nakonec se vše vysvětlí a hlavně dobře dopadne.

Nějakých změn oproti tehdejším vystoupení se však pamětníci přeci jen dočkají. Hra byla totiž dodatečně doplněna o hudbu, kterou napsal Vlastimil Hála, slavný hudební skladatel, který se podílel především na filmové tvorbě.

Podle slov režiséra se mají návštěvníci rozhodně nač těšit. Dnes se bude hrát již od 17 hodin. Ti, kteří termín nestihnou, budou mít ještě dostatek příležitostí.

Stačí jen doplnit, že týnišťský divadelní soubor Jirásek působí již od roku 1883.