V sobotu od půl osmé večer vystoupí v zámecké jízdárně bratři Honza a František Nedvědi se svou kapelou. Půjde o jejich vůbec první koncert v Rychnově nad Kněžnou. Svému zdejšímu publiku budou hrát hodinu a půl bez přestávky.

„Návštěvníci koncertu se mohou těšit na průřez dosavadní tvorbou Honzy i Františka a navíc zazní několik ukázek z nového cédéčka „Souhvězdí jisker", které společně vydali vloni v listopadu po dlouhých patnácti letech," prozradila Hana Horynová, umělecká manažerka bratrské dvojice.

Do Rychnova sice oba zpěváci dorazí až těsně před koncertem, ale jejich fanoušci mohou doufat, že si po jeho skončení najdou chvíli i pro případné autogramy.

Poslední den festivalu bude skutečně bohatší na hudební zážitky než na ty divadelní. To dokládá i dvojí vystoupení kapely Oboroh, pocházející z Rychnovska. Posluchači si jejich hudbu mohou vychutnat již od půl páté v rychnovské synagoze nebo o tři hodiny později na zámku v Kvasinách.

„Rychnovské publikum nás uvidí a uslyší již poněkolikáté. Máme připraven průřez naší tvorbou, ale vystoupení vždy přizpůsobujeme konkrétní příležitosti," uvedl Roman Dostál, člen skupiny Oboroh, která v současnosti vystupuje po celém území České republiky.