Letos tedy slaví tato kapela dvacet let působení a slaví je zcela stylově hudbou a koncerty. V neděli 14. října  se proto na domácí půdě v Týništi nad Orlicí uskutečnil koncert 20 let spolu…, na němž jako host vystoupil rychnovský dětský pěvecký sbor Carmina. Shodou okolností i on letos funguje dvacátou sezonu a narozeniny tak slaví obě tělesa společně.

Během dvou a půl hodin swingu a jazzu měli hudební příznivci, kteří zcela zaplnili hlediště, možnost slyšet známé světové melodie jako například New York, New York, Moohligt serenade, Nebe na zemi, Summertime, Getaway a mnoho dalších.

První část koncertu patřila převážně samotnému orchestru a společným skladbám s Carminou.

Úvodní skladbu druhé části Rocky – Gonna Fly Now předznamenal nástup všech členů orchestru v boxerské výbavě a  županech, pod nimiž se skrývala nová trika s logem. Výkon muzikantů postupně doplňovali zpěváci – Zdeňka Veselková, Jana Bahníková a zejména Martin Růža, který sklízel za své výkony u mikrofonu snad největší, ale zcela zasloužený potlesk.

Vrchol teprve přijde

Oslavy Mladého týnišťského big bandu však ještě nekončí, a tak byli jejich příznivci pozváni na další koncert, který se uskuteční 21. října v Pelclově divadle v Rychnově nad Kněžnou.

Vrcholem letošního dvacetiletí pak zcela jistě bude slavnostní křest nového CD, natočeného také ve spolupráci s Carminou, které nese název Veselé (Swingové) vánoční koledy a jsou na klasické české vánoční koledy v netradičních aranžích.  Dana Ehlová

Dvacet let působí na hudební scéně Mladý týnišťský big band. Oslavu si jeho členové užili.

Chcete vědět víc o plánovaných oslavách společně s Carminou? A kdo všechno byl gratulantem? To se dočtete už v zítřejším Rychnovském deníku.