„S potěšením můžeme konstatovat, že o naše rozšířené aktivity zdravotní cvičení i aquaaerobic má veřejnost velký zájem. Zahajovacích hodin zdravotního plavání se zúčastnilo 28 cvičících, kteří měli zájem protáhnout si tělo a udělat něco pro své zdraví,“ bilancovala vedoucí provozu Blanka Jiroudová.

Jak doplnila, velkého zájmu se těší aquaaerobic (na fotografii), kterého se zúčastňuje stále více zájemců různých věkových kategorií. „Nutno podotknout, že s námi cvičí i muži,“ uvedla s tím, že pokud bude nadále přibývat zájemců o tuto atraktivní aktivitu, rozšíří hodiny o nedělní cvičení.

„Navíc se konečně dočkaly těhotné maminky. Od 7. března, a to od 13.00 do 14.00 hodin bude zahájeno cvičení pro těhotné pod odborným dohledem porodní asistentky Věry Andršové. Garantem této aktivity je lékařka Ludmila Bejdová,“ komentovala novou pracovnice novou aktivitu.

Zahájit kurz lze v jakémkoli stupni těhotenství. Nutné je potvrzení lékaře o zdravotním stavu. Přihláška je k dispozici v pokladně krytého bazénu, u gynekologa nebo na www.mestodobruska.cz/plavání těhotných. Co je potřeba: plavky, sprchový gel, osušku, potvrzení o zdravotním stavu.

V prostorách MC Hastrmánek budou zajištěny i přednášky týkající se těhotenství a porodu. „Potěšíme i naše saunaře. Podařilo se nám dokončit zevní ochlazovnu, kde byla nainstalována nová pergola pro příjemněji strávený ochlazovací pobyt, bohužel letos bez sněhové nadílky,“ dodala Blanka Jiroudová.